Kvůli vysokému tlaku a cholesterolu musela změnit životní styl. Ve svých 76 letech má lepší postavu než kdejaká třicítka

Žena, jež oslavila 76 let, inspiruje na internetu svou změnou životního stylu. Dokazuje, že na nový začátek není nikdy pozdě.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Na nové začátky není nikdy pozdě. Rozhodnout se změnit radikálně životní styl můžete v podstatě v jakémkoli věku. Dokazuje to i 76letá Joan MacDonaldová, která se díky tomu stala hitem sociálních médií. Impuls přišel před šesti lety, kdy jí lékaři diagnostikovali vysoký cholesterol i krevní tlak. Pokud prý životní styl nezmění, hrozí jí, že brzy zemře.

Neměla zdání o sociálních sítích

Doporučení lékařů Joan natolik vyděsilo, že šla do sebe. Hned následující den začala zdravě jíst a cvičit. Teď je z ní fitness hvězda sociálních sítí, kterou sleduje 1,6 milionu lidí. Zpočátku ani netušila, jak se na internetu pohybovat a nikdy nevkročila do posilovny. „Když jsem byla mladší, vdané ženy do posiloven nepatřily, prostě ne, až později,“ říká.

S pomocí dcery Michelle, která je výživovou a fitness poradkyní, se do své přeměny Joan vrhla s velkou vervou. Začala se učit základy o zdravém životním stylu, posléze i pracovat s internetem. „Musela jsem se naučit používat aplikace, počítač, iPad a iPhone,“ vypočítává Joan. Nakonec si založila instagramový účet, aby byla ve spojení se zdravou komunitou.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Joan MacDonald (@trainwithjoan)

Budete překvapeni, co babička dokáže

Dnes má Joan srovnaný cholesterol i tlak, úžasnou postavu, svaly a přes půl druhého milionu sledujících. Když jí dcera navrhla, že by prostřednictvím instagramu mohla inspirovat další ženy a pomoci jim, pochybovala. „Tehdy mi to přišlo trochu přitažené za vlasy. Nikdo nemá rád uveřejňování něčeho, co nikdy předtím nedělal. To bylo opravdu těžké,“ popisuje Joan první kroky na sítích.

Lidé však na její příspěvky a fotky před a po proměně reagovali pozitivně. To Joan ještě více motivovalo. Od starší generace nikdo nečeká, že se bude na sociálních sítích takto prezentovat. Pro Joan, která zjevně prožívá jedno z nejkrásnějších období svého života, to byla výzva. „Starší ženy mají hlas a je třeba nám naslouchat. Lidé si říkají: Babička, co ta ví? Ale byli byste překvapeni, co všechno babička dokáže,“ dodává Joan.

Jak se vám daří dodržovat zdravý životní styl?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články