„Babička milovala život, proto jsem si na její pohřeb oblékla červené šaty,“ vysvětluje netradiční barvu truchlící vnučka

Na pohřbu babičky všichni přítomní nemohli spustit oči z její vnučky. Důvodem bylo to, co si mladá žena v tento den rozhodla vzít na sebe. Ona sama říká, že to ostatní nepochopili.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tento příběh nám do redakce zaslala čtenářka Tereza S., která pochází z malého města u Brna. Smrt její babičky, 85leté Marie S., otřásla celou jejich rodinou. Příbuzní začali ihned plánovat pohřeb, ale Tereza měla celou dobu pocit, že takto by si to její babička nikdy nepřála. Sama k ní měla velmi blízko a často ostatním říkala, že je to její nejlepší kamarádka.

Měly nádherný vztah

Pouto, které měla Tereza se svou babičkou Marií, bylo opravdu výjimečné. Byla jejím prvním vnoučetem, a tak s ní už odmalička trávila spoustu času. Získala pocit, že jí babička rozumí více než její rodiče, kteří se vždy věnovali hlavně rodinnému podnikání a na poslouchání Tereziných starostí a problémů neměli příliš velkou trpělivost.

Ráda se chodila bavit

Paní Marie bohužel ve věku 85 let těžce onemocněla a po pár týdnech nemoci podlehla. To byla pro Terezu obrovská rána, přestože se babička dožila tak krásného věku. Už před svou smrtí jí říkala, jaké má představy o svém pohřbu. Jelikož celý život ráda chodila do společnosti, tancovat, do divadla a mezi své vrstevníky, nechtěla, aby se z jejího pohřbu stala smutná událost. Přála si, aby si její rodina a přátelé tento den užili a vzpomínali na ni s úsměvem na tváři.

Jako jediná splnila její přání

Příbuzným se toto přání, které jim Tereza tlumočila, ale vůbec nezdálo. Chtěli pro babičku důstojný, tradiční pohřeb s klasickou smuteční hudbou a výzdobou. Když nastal den pohřbu, Tereza se rozhodla jako jediná vyplnit přání své babičky a dorazila v červených šatech jako symbol toho, jak moc její babička milovala život a uměla si jej užívat plnými doušky. Její rodinu ale toto pohoršilo a po skončení obřadu to Tereze členové rodiny vytýkali.

pohřeb iZdroj fotografie: Depositphotos

Rodina by to měla respektovat

Podle webu TheDailyStar je černá barva smutku už od starověké Římské říše. Přesto by nad touto tradicí vždy mělo stát přání zesnulého, které by se rodina z úcty k této osobě měla snažit splnit, stejně jako v případě této ženy, která chtěla pohřeb, kde se lidé budou usmívat. Příběh další pozitivní stařenky jsme na DámskémDeníku zveřejnili v srpnu, ta se tentokrát rozhodla prozradit svůj recept na dlouhověkost a zmínila, že nejdůležitější je si užít každý den.

Jaký máte názor na to, co si Tereza vzala na sebe?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články