Babička (84) poslala do světa důležitou zprávu. Tisícům lidí po celém světě změnila pohled na život

Díky stařenčině příběhu sdíleném na sociálních sítích změnila spousta lidí svůj pohled na život. Prozradila recept na dlouhověkost.

Veselá seniorka na houpačce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dlouhověkost je něco, čeho by chtělo v životě dosáhnout mnoho lidí. Téměř každý člověk by si přál být na tomto světě co možná nejdéle, aby si mohl užívat přítomnosti své rodiny, dětí, vnoučat a pravnoučat. Někomu se to opravdu podaří, jinému byl bohužel přidělen jiný osud. Ovšem o tom, kolika let se chce člověk dožit, má každý jinou představu. Mnoho mladých lidí při pohledu na staré a senilní osoby říká, že do takového stádia by se už rozhodně dostat nechtěli.

Na svůj věk rozhodně nevypadá

Pravdou však je, že pokud se někdo dokáže dožít více než osmdesáti let, dá se to považovat za požehnaný věk, jenž si zaslouží velký obdiv. V tomto případě se již určitě dá mluvit o dlouhověkosti. Člověk v tomto věku má za sebou mnoho prožitých let, velké množství zážitků a zkušeností, a tak si může dovolit radit mladším, pokud o to ovšem stojí. Nedávno stará žena sdílela na sociálních sítích svůj životní příběh, nad kterým se zamyslelo mnoho lidí. Spoustu z nich to donutilo změnit pohled na život.

Tato dáma v pokročilém věku se dožila více než osmdesáti let, nedávno totiž oslavila své čtyřiaosmdesáté narozeniny. Přestože je jí tolik, rozhodně na to nevypadá. Je stále velmi fyzicky zdatná a co se týká její zdravotní stránky, ta je také naprosto v pořádku. A její duševní zdraví taktéž, takže jí nelze absolutně nic vytknout. Žije si svůj život po svém a je naprosto spokojená. Mnoho lidí by jí mohlo závidět, i když většina z nich nechápe, jak je možné, že v tolika letech je stále tak v pohodě.

Je třeba myslet pozitivně a užívat si každý den

Na sociálních sítích prozradila, že hlavní věcí v životě je skromnost. Svěřila se, že je obrovským dlužníkem samotnému stvořiteli, protože ji nechává na zemi už tolik dlouhých a krásných let. Každý rok jejího život byl pro ni něčím zajímavý a velmi ráda na vše vzpomíná. Jak sama řekla, nejsou důležité peníze a majetek, ale to, co člověk zažije. Rozhodně neměla snadný život, spoustu věcí si musela vybojovat a zažila také mnoho špatného, ale vždy se přes všechno zlé dokázala přenést.

seniorka iZdroj fotografie: Depositphotos

Podlé této stařenky je důležité žít a chovat se, pokud možno, správně. Právě tak, jak sami chcete, aby se okolí chovalo k vám. Jak viděla kolem sebe, každý se spíše chová k ostatním co nejhůře, což je chyba. Stále se diví tomu, kolik smutných a negativních tváří kolem sebe vídá. Neví, co lidem stále vadí, co by ještě chtěli. Přestože ona sama neměla na růžích ustláno, svůj život si dokázala udělat takový, aby ji každý den těšil a neměla důvod k negativním myšlenkám. A přesně to je její recept na dlouhověkost.

Co si o tomto receptu myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články