Babička chce peníze za hlídání vnoučat: „Dokonce si účtuje úroky!“ popisuje Nina (26)

Babička se zachovala opravdu překvapivě. Své dceři nastolila podmínky, které musí dodržovat, pokud u ní chce nechat na hlídání své dcery.

babička a vnučky i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

S příchodem letních prázdnin začíná mnoho rodičů řešit problém s tím, kam dají na hlídání svého potomka. Mnoho pracujících si totiž nemůže dovolit vzít si volno na celé dva měsíce, a tak v takových chvílích doufají, že jim pomůžou prarodiče dětí. Někdy ale jejich pomoc potřebují i v jiných situacích, stejně jako paní Nina, která se formou dopisu svěřila redakci se svým problémem.

Rodina se ocitla ve špatné finanční situaci

Šestadvacetiletá Nina K. si vždy přála mít manžela, dítě a krásný velký dům. První dvě věci se jí splnily, ovšem kvůli finanční situaci bydlí se svou rodinou v jednopokojovém bytě. Kvůli problému, který měl navíc její muž v práci, nyní splácí nemalý dluh. Situace zašla tak daleko, že je matka nucena jít do práce, aby tak neskončili na ulici a měli vůbec co jíst. Z toho důvodu poprosila žena svou mámu o pomoc, to ovšem netušila, jak narazí.

„S mámou jsem měla vesměs dobrý vztah, nemůžu říct, že by mě někdy nechala na holičkách, tedy až doteď,“ píše v dopise zaslaném do redakce DámskéhoDeníku paní Nina. Své pětašedesátileté matce celou situaci vysvětlila a poprosila ji, zda by mohla své roční vnučky pohlídat, zatímco ona bude v práci. Ta však zareagovala zcela nečekaně. „Řekla mi, že jsem si neměla dělat děcka, když na to nemám peníze. Chlap ať vydělává a já se mám o dcery starat,“ svěřuje se čtenářka.

Babiččiny podmínky odmítli akceptovat

Babička nakonec s hlídáním souhlasila, ale stanovila si šílené podmínky. Vnučky bude mít jen u sebe, veškeré potřebné věci musí zajistit rodiče. A to není všechno. „Chce po nás 300 Kč za hodinu hlídání, navíc si účtuje úroky za každou minutu zpoždění, když si dcery nevyzvedneme včas,“ popisuje dále paní Nina. Když žena stanovené podmínky přetlumočila manželovi, ten se velice rozzlobil a oba se domluvili, že si raději najmou kvalifikovanou chůvu.

„S matkou od té doby nemluvím a nechci, aby s dcerami trávila čas. Jako matka i babička mě neuvěřitelně zklamala,“ zoufá si v dopise čtenářka. Zároveň apeluje na všechny prarodiče, aby si vážili času stráveného se svými vnoučaty a nezachovali se tak jako její matka. Ta ovšem není jediná, která si za hlídání chce nechat zaplatit. O podobném případu jsme vás na DámskémDeníku totiž již informovali.

Co si o tomto sporu myslíte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Zobrazit další články