Skupina ABBA po 40 letech znovu vystoupila: Postavy vytvořené umělou inteligencí fanoušky doslova nadchly

Fanoušci světoznámé hudební skupiny mají možnost vidět své oblíbence znovu koncertovat. Jedná se však o jejich 3D hologramy.

ABBA i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Fanoušci legendární hudební skupiny ABBA mají jedinečnou možnost znovu vidět vystupovat její členy pohromadě, a užít si tak jejich koncert. Přestože vypadají jako živí, jedná se ve skutečnosti o avatary neboli Abbatary vytvořené umělou inteligencí. Tuto show je možné vidět ve velkolepé Abba aréně v Londýně. Její premiéra byla v roce 2022 a od té doby ji vidělo již obrovské množství nadšených fanoušků.

Fanoušci mohou opět vidět skupinu koncertovat

Kdo by neznal světoznámou švédskou hudební skupinu ABBA, která byla založena v roce 1972 ve Stockholmu? Tato popová grupa je považována za jednu z nejúspěšnějších kapel v historii. Název skupiny je vlastně složen z počátečních písmen křestních jmen členů – Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid. Přestože se kapela rozpadla v roce 1983, její písně jsou stále jedny z nejhranějších a má pořád neuvěřitelné množství fanoušků a posluchačů.

Londýnská Abba aréna oplývá deseti tanečními parkety a velkým množstvím míst k sezení. Nabízí až dvě představení denně a velkým kladem je to, že se vystupující skupina nikdy neunaví, protože se jedná o 3D postavy vytvořené umělou inteligencí. Hologramy umělců jsou inspirovány skutečnými členy skupiny ABBA z roku 1979. Lístky jsou neustále téměř vyprodané a fanoušci této legendární kapely se na show stále hrnou.

Můžete si poslechnout novější písně i staré hity

Jelikož mnoho lidí nikdy nemělo možnost vidět slavnou čtveřici naživo, na tato představení chodí fanoušci všech věkových skupin. Také s ohledem na to je sestaven playlist celého koncertu. Virtuální postavy přezdívané Abbataři hrají několik písní z poslední desky Voyage, ale většina show se skládá ze starých známých hitů. Představení trvá přibližně 90 minut bez přestávky a zhlédnout jej mohou jak malé děti, tak i dospělí a senioři. Mladiství do 16 let se však smí účastnit pouze v doprovodu osob starších osmnácti let.

koncert iZdroj fotografie: Pexels

Na premiéře této show, která proběhla v loňském roce, se také ukázali skuteční členové skupiny ABBA. Na veřejnosti byli takto společně po opravdu dlouhé době. Rozhodně nikdo z nich nečekal, že tento nápad sklidí takové ovace a bude jej podporovat tolik návštěvníků a fanoušků. Pokud se tedy chystáte na výlet do Londýna a máte rádi tuto slavnou popovou kapelu, rozhodně si nenechte ujít jejich velkolepý koncert.

Co říkáte na tento nápad?

Zdroj: iRozhlas
Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články