8 nejpodivnějších zaměstnání na světě: Tito lidé dostávají pohádkový plat a ani se nenadřou

Pokud si myslíte, že je vaše zaměstnání zvláštní, zjistěte, zda se nachází v žebříčku těch nejpodivnějších prací na světě.

Unavená žena leží na gauči i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Když se člověk zamyslí nad tím, kolik asi existuje na celém světě zaměstnání, pravděpodobně by se jich nikdy nedopočítal. A to nejen proto, že je jich opravdu obrovské množství, ale také z toho důvodu, že o existenci mnoha z nich nemá ani to nejmenší tušení. Některé pracovní pozice jsou totiž velmi zvláštní, dalo by se říct až podivné a nezvyklé. Posuďte sami.

Otestovat se musí vše

Jelikož se vyrábí nepřeberné množství produktů, je třeba, aby je před uvedením na trh někdo vyzkoušel. Proto existuje spoustu testerů různých věcí, o nichž ale málokdo tuší. Tak třeba, komu by se nelíbilo testovat postele a matrace. Takový člověk svou práci vyloženě prospí. Má ovšem velmi důležitý úkol, a to posoudit, zda jsou tyto výrobky dostatečně pohodlné a plní svůj účel. To ale není jediná testovací pozice. Lidé totiž ve svém zaměstnání testují také krmiva pro zvířata nebo tobogány.

Mezi další nejpodivnější zaměstnání se jistě řadí i profesionální objímač, kterého lidé využívají tehdy, když potřebují teplou náruč, jež jim chybí. Velmi zvláštní práci mají také sběrači červů. Web Twice uvádí, že se tito lidé pohybují především na zahradách, golfových hřištích a v parcích, kde tyto malé živočichy sbírají, aby je poté mohli prodat do prodejen pro rybáře, kteří je využívají nejčastěji.

Bez nich by nebyl hadí jed ani účinný deodorant

Velmi zajímavou prací je i dojení hadího jedu, které se provádí tak, že se had zakousne do plastové nádoby, kam poté jed vytéká. Tato tekutina se používá, jak uvádí i web Vitalia, především ve farmacii a kosmetice. Tito sběrači hadího jedu mají ovšem velmi nebezpečné zaměstnání. To se ovšem nedá říct o další neobvyklé pracovní pozici, která se nazývá profesionální čekač ve frontě. Takoví lidé vydělávají nejvíce tehdy, když si je zaplatí zákazník, jemuž se nechce čekat v dlouhé řadě před obchodem, v němž probíhá výprodej či prodej nového zboží.

podpaží iZdroj fotografie: Depositphotos

Ovšem mezi ty nejbizarnější a nejneobvyklejší zaměstnání jistě patří čichání podpaží. Člověk na pozici čichače musí strávit několik hodin v nevětrané místnosti a očichávat podpaží, aby tak určil, zda jsou testované deodoranty účinné, či nikoli. Tato práce je jistě velmi náročná a je třeba k ní mít dobře vyvinutý čich. Na DámskémDeníku jsme již popisovali rozdíl mezi deodorantem a antiperspirantem, který mnoho lidí nezná.

Co říkáte na tato neobvyklá zaměstnání?

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články