20 let předstíral, že je hluchoněmý tulák, aby se vyhnul vězení. Když ho policie nakonec dopadla, ulevilo se mu

Během prudkého incidentu muž zabil svého souseda, kterého praštil lopatou do hlavy. Z obav před doživotním trestem vězení utekl do odlehlých končin a s nikým nemluvil.

bezdomovec i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Kuriózní případ vyšetřuje čínská policie. Dostal se jí totiž do rukou muž z provincie Chu-pej, který se dvacet let vyhýbal vězení. V květnu 2004 se pohádal se svým sousedem a konflikt přerostl ve rvačku, během níž muže zabil. Před spravedlností pak utekl do vesnice v odlehlých končinách, kde se skrýval a předstíral, že je němý a hluchý. Pravda se provalila teprve před pár týdny, když se dostal do další rvačky.

Během potyčky zabil souseda lopatou

Hledaný vrah Siao, kterému je v současnosti už šestapadesát let, žil v roce 2004 se svou rodinou v prefektuře Siang-jang v provincii Chu-pej. Tam se dostal do potyčky se sousedem, která skončila tragicky. Siao na něj totiž vytáhl lopatu a jednou prudkou ranou do hlavy ho usmrtil, informuje server PEP. Bylo zřejmé, že může skončit na doživotí za mřížemi.

Ze strachu z přísného trestu Siao uprchnul před spravedlností. Doma nechal manželku a jedenáctiletého potomka. Nakonec dorazil až do odlehlé obce v provincii Fu-ťien. Předstíral, že je hluchoněmý tulák. Živil se tak, že sbíral a prodával kovový šrot, a také prohledáváním odpadků. Dlouhých dvacet let se mu podařilo svou pravou identitu skrývat. Život podivínského tuláka vzal rychle za své, když se Siao na konci května znovu dostal do rvačky.

Nakonec se mu ulevilo, že už nemusí předstírat

Incident vyšetřovala policie, která rychle odhalila jeho pravou identitu. Muže, který mohl přestat předstírat, že je hluchý a němý, zatkla a eskortovala zpátky do Siang-jangu. Skončil ve vazbě, kde čeká na rozsudek ve dvacet let staré kauze. Siaovi se nakonec docela ulevilo. „Už jsem to nemohl vydržet. Dvacet let jsem s nikým nemluvil a už jsem myslel, že se z toho zblázním,“ řekl policistům, kteří ho sebrali.

Před spravedlností se mu dařilo roky skrývat hlavně díky tomu, že s nikým nemluvil. „Protože předstíral, že je hluchoněmý, komunikoval s lidmi z vesnice jen velmi málo a velmi omezeně. Každý ho prostě jen pozdravil a šel dál, takže se mu dařilo unikat odhalení tak dlouho,“ vysvětlil Čang Č’-wej z policejního oddělení okresu Siang-jang deníku ChinaDaily.

Co říkáte na poněkud bizarní příběh?

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články