102letá žena má na dlouhý život vlastní recept: Mluví o sklence vína a intimním životě

Během druhé světové války pracovala oslavenkyně u britského královského letectva. Se svým manželem prožili šťastný život, i když se jim nepodařilo zplodit potomka.

Seniorka s narozeninovým dosrtem i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Věk dožití se neustále zvyšuje. Přesto seniorů, kteří překročili magickou stoletou hranici, je jako šafránu. Tajemství jejich úctyhodné délky života je někdy až překvapivě jednoduché. Striktní dodržování zdravého životního stylu, dbaní na stravu, dostatek pohybu a odříkání si neřestí za tím ale není třeba hledat. U příležitosti svých 102. narozenin prozradila svůj recept na dlouhý a šťastný život Joyce Jackmanová. Svým vyprávěním nejednoho člověka může uvést do rozpaků.

Recept? Dobrý sex a dobré sherry

Vitální britská starší dáma se dožila svého úctyhodného věku díky dvěma činnostem, které mohou podstatně zlepšit náladu. Sexu a pití. „Nemůžu uvěřit, že je mi 102 let,“ řekla deníku Mirror při květnové oslavě svého jubilea seniorka, která se cítí být ve skvělé kondici. Bez ostychu a s pořádnou dávkou vtipu se pak rozpovídala o tajemství, jehož prostřednictvím se dožila tak vysokého věku ve zdraví. „Dobrý sex a dobré sherry,“ podotkla lakonicky.

Kvalitní sexuální život a sklenička kvalitního fortifikovaného vína z bílých hroznů nejsou zdaleka jedinou neřestí usměvavé Joyce. Ani další z libůstek seniorky by příznivce zdravého životního stylu, kteří dodržují správné stravovací návyky a s měřiči tepu i kilometrů pobíhají pravidelně po parcích, aby se jejího věku dožili, nenadchla. „Určitě za to může i všechna ta čokoláda, kterou jím,“ vyprávěla o svých narozeninách, ke kterým stylově dostala i svůj oblíbený čokoládový dort.

Fantastický smysl pro humor i pohled na život

Veselá babička žije v pečovatelském domě Silversprings v anglickém městečku Thorrington. Narozeniny oslavila společně s přáteli, rodinnými příslušníky a zaměstnanci domova. „Prožila jsem opravdu krásný den,“ libovala si Joyce a znovu nevěřícně zakroutila hlavou nad tím, že na jejím narozeninovém dortu svítí už 102 svíček. „Vždy nás rozesměje svým fantastickým smyslem pro humor a pohledem na život. Bylo nám ctí připít sklenkou sherry na Joycein výjimečný život,“ uvedla manažerka domova Joanne Rixová.

‚Good S3x Is The Secret To My Long Life‘ — 102-Year-Old British Woman, Joyce Jackman, Reveals as she marks her 102-years. DS Leco-360Media

Zveřejnil(a) Leco-360Media dne Sobota 27. května 2023

V mládí Joyce pracovala v cukrárně, odkud si zřejmě celý život v sobě nese lásku ke sladkému. Během druhé světové války narukovala k britskému královskému letectvu. U legendárního RAF našla uplatnění jako kuchařka. V roce 1945 se provdala za svou lásku z mládí Terence Jackmana. Ačkoli se manželé nikdy nedočkali dětí, jejich život byl podle toho, co oslavenkyně vyprávěla, velmi šťastný. V současné době tráví seniorka dny luštěním křížovek a sledováním aktuálního dění v tisku. Po ruce má neustále milovanou čokoládu.

Co říkáte na seniorčin recept na dlouhý život?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články