Žena oslavila své 107. narozeniny. Základem pro dlouhý život je podle ní smích, rutina a dobrá nálada

Žena, která nedávno oslavila své 107. narozeniny, prozradila svůj recept na dlouhověkost. Jeho jednoduchost vás překvapí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dosažení dlouhověkosti je snem skoro každého člověka. Od určitého věku mají lidé pocit, že nestihli všechno, co chtěli udělat nebo zažít. Tyto myšlenky jsou tak deprimující, že se vrhají do bláznivých receptů a zkoušejí nejrůznější rady a tipy. Mnohé z nich však často nejsou víc, než jen podvodné marketingové triky, jak z veřejnosti vytáhnout peníze za nefunkční tabletky a další suplementy.

Starší než královna

Důchodkyně jménem Grace LaPane oslavila před Vánoci neuvěřitelné sto sedmé narozeniny. Na slavnostním dortu sfoukla u příležitosti oslavy ve svém domě na Floridě celých sto sedm svíček. Tato obdivuhodná žena se narodila osmého prosince roku 1915 ještě před známými osobnostmi jako byla třeba Marilyn Monroe, nebo také královna Alžběta II..

Za sto let života toho člověk mnoho prožije. Projde si jak šťastnými, tak tragickými okamžiky. V současnosti je Grace vdovou. Ve svém životě musela překonat tragickou ztrátu svého syna. Nedlouho po něm přišla také o svého manžela. Média se ptají pouze na jednu otázku. Co by Grace doporučila ostatním pro dosažení podobného věku? Nemusela dlouho přemýšlet nad odpovědí.

Kouzlo rutiny

Kromě lásky, kterou dává a také pociťuje od své rodiny, si stále zachovává svůj přirozenou povahu. Miluje sarkasmus a humor. Ráda vtipkuje. Během rozhovoru s reportéry, u kterého byly přítomny také její vnučky, zkritizovala barvu laku na nehty, který jí věnovaly. Všichni včetně dokumentujícího štábu se nemohli přestat smát. Kromě lásky doporučuje Grace také udržení určité rutiny.

To our Friends at The Meatball Stoppe Isabella, Rich & Janis DiTore here. Just wanted to let you know that ALL the…

Zveřejnil(a) Rich N Janis DiTore dne Pondělí 12. prosince 2022

Každé ráno vstane, oblékne se a upraví. Přesně tak, jakoby měla jít do svého zaměstnání. Celý den pomáhá v kuchyni a tráví čas se svou rodinou. Občas zodpovědně obstarává nákupy. To nejhlavnější však prozradila až na konci: „Jednoduše jsem po celou dobu zůstala v dobré náladě.“ A to jsou slova do pranice. Pro někoho naprosto nepředstavitelné. Avšak ne nadarmo se říká, že psychické zdraví ovlivňuje i to fyzické.

Jaký je váš tip pro dosažení dlouhověkosti?

Zdroj: Attraktiv
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články