Práce je její smysl života: 102letá lékařka se chce o pacienty starat ještě minimálně 10 let

Když se oklepala z rozvodu s manželem, se kterým má šest dětí a který ji po 46 letech společného života opustil kvůli jiné ženě, rozjela s dcerou vlastní kliniku. Pacientům radí dodnes.

Lékař a pacient i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Pokud má člověk svou profesi rád, může se jí věnovat i ve velmi pokročilém věku. Příkladem je 102letá lékařka, pro kterou se práce stala smyslem života. Před sedmdesátkou se jí sice zhroutil svět, když její manžel požádal po skoro pěti dekádách společného života o rozvod, ale nevzdala to. Žít naplno prý znovu začala až v pozdním věku. Je velmi aktivní, a i když už nemůže vykonávat lékařskou praxi, snaží se svým pacientům pomáhat radami.

Zhroutila se, když manžel odešel za jinou

Lékařku Gladys McGareyovou rozvod s manželem, s nímž měla šest dětí, zlomil i proto, že byli současně také blízcí kolegové. Podle webu TheGuardian patřili v roce 1978 ke spoluzakladatelům holistické lékařské asociace ve Spojených státech. Během manželství společně provozovali kliniku ve Phoenixu v americkém státě Arizona. Když manžel navázal vztah s jinou ženou, McGareyová ztratila životního, profesního i obchodního partnera.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Dr. Gladys McGarey (@begladmd)

V té době jí táhlo na sedmdesátku. „Bolestně mě to zasáhlo. Byla jsem zlomená. Nešlo se přes to přenést, musela jsem si to odžít. Až ve svých 93 letech jsem to skutečně přijala,“ řekla serveru dnes již 102letá lékařka s tím, že to bylo skoro horší než léčba rakoviny, kterou dvakrát onemocněla. V těžkých časech jí tehdy pomohla právě milovaná práce. S jednou ze svých dcer si totiž otevřela kliniku v nedalekém Scottsdale, kde mohla pomáhat pacientům, napsal server Today.

100letá seniorka se podělila o svůj návod na dlouhý a šťastný život: „Vyhýbejte se cizím mužům,“ radí

Seniorka má plány na dalších deset let života

Do důchodu odešla McGareyová v úctyhodných 86 letech. V současné době sice už lékařskou praxi nevykonává, protože už nemá licenci, ale nadále nabízí telefonické konzultace. Většina jejích pacientů na ni nedá dopustit, a kdykoli mají nějaké potíže, bez váhání jí zavolají. Objevují se ale také kritické hlasy, že ve svém věku na tak náročnou profesi prostě už nemůže stačit. Aktivní seniorka si s nimi ale hlavu neláme.

Ve 116 letech se stala nejstarší ženou Evropy. Dlouhověkost jí prý zajistila potravina, kterou si dávala při každém jídle

Když slavila stoleté jubileum, napsala knihu, která je jakýmsi návodem pro dobře prožitý život. Praprababička tvrdí, že strava a cvičení je klíčem k dlouhověkosti. Ve volném čase ráda plete, poslouchá audioknihy nebo si povídá s přáteli. Podle serveru Filantropikum také podstoupila infuzi kmenových buněk, což prý napomohlo k její neuvěřitelné vitalitě. Seniorka má navzdory pokročilému věku desetiletý plán do budoucna, který zahrnuje i starost o její pacienty a také ambiciózní plán vytvořit vesnici, kde spolu lidé budou žít v harmonii a pomáhat si.

Co říkáte na to, jak lékařka prožívá stáří?

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Zobrazit další články