100letá seniorka se podělila o svůj návod na dlouhý a šťastný život: „Vyhýbejte se cizím mužům,“ radí

Na oslavě úctyhodného kulatého jubilea se seniorka rozpovídala o svém životě. Přidala i několik rad pro ženy, které by stejně jako ona chtěly být prostě v pohodě.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Tajemství dlouhého života by chtěl znát každý. Možná stačí málo, abyste ho odhalili. Vždyť se stačí zeptat babiček a dědečků. Senioři v požehnaném věku se totiž o svůj recept nejenže rádi podělí, ale věnují vám i pár rad, které se mohou hodit. Někdy se sice může zdát, že jejich návod na prožití šťastných desetiletí je až příliš jednoduchý, ale rozhodně se vyplatí naslouchat a možná si z toho něco opravdu odnesete.

Překvapivá feministická rada

Stoletá obyvatelka domova pro seniory v britském Chesteru Olive Westermanová prozradila při oslavě kulatého jubilea tajemství svého dlouhého a šťastného života. Je možná trochu svérázné, ale prý funguje. Nadšení z něj pravděpodobně nebudou chlípní muži, kteří touží po ženách. „Vyhýbejte se rozhovorům s cizími muži a budete v pohodě,“ řekla seniorka.

Její rada může znít trochu feministicky. Nutno ale podotknout, že se Olive narodila před sto lety. V té době si mohla leda tak nechat zdát o dnes v civilizovaném světě tak samozřejmých věcech, jako je třeba volební právo žen. V radách pro ženy, které touží po dlouhověkosti, pokračovala: „Buďte prostě šťastní a spokojení s tím, že žijete, a využijte toho, co máte,“ uvedla seniorka.

Byla to láska na první pohled

Přestože radí ženám nepodlehnout cizím mužům, na jednoho Olive nedá dopustit. Její srdce zaujal natolik, že si ho nakonec vzala a prožili spolu spoustu nádherných let. Před pár roky už ale zemřel. Od té doby se na jiného skoro ani nepodívala. Se svým Samem se seznámila v kostele a byla to láska na první pohled. „Po mši jsme si povídali a okamžitě jsme si padli do oka,“ vzpomíná Olive.

senioři iZdroj fotografie: Depositphotos

Upoutal ji tím, jak byl milý. „Nejvíce jsem na něm milovala jeho milou a laskavou povahu a to, že se vždy snažil pomáhat druhým,“ vzpomíná  Olive. Se svým manželem se nenudila. Byl spisovatelem a cestovním úředníkem. Poznávali spolu svět. Dokonce žili několik let v zahraničí, což v té době zdaleka nebylo tak běžné, jako je tomu v současnosti.

To pomůže udržet si mladou duši

Seniorka prozradila, která země ji očarovala. „Mým nejoblíbenějším místem byl Singapur. Milovala jsem to tam. Bylo to tak zajímavé a vzrušující místo, které se tolik lišilo od naší rodné Anglie,“ vypráví Olive. Sama tehdy nebyla v domácnosti jako většina žen. Pracovala v místní školce. „V průběhu let jsem strávila spoustu času prací s dětmi, a to vám určitě pomůže udržet si mladé srdce,“ přidala další z ingrediencí do receptu na dlouhověký život.

Seniorka dostává dárek iZdroj fotografie: Depositphotos

Od svých kamarádek a personálu domova pro seniory dostala k významnému životnímu jubileu dojemný, nostalgický dárek. Na oslavě stoletých narozenin Olive obdarovali čokoládou Lindt a lahvičkou parfému Estée Lauder. Na tom by nebylo nic neobvyklého, kdyby právě takový dárek nedostávala každý rok od svého Sama. „Vlastně nemůžu uvěřit, že je mi teď 100, ale je to úžasný pocit,“ dodala oslavenkyně.

Co říkáte receptu seniorky na dlouhověkost?

Zdroj: NewYorkPost
Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články