4 triky, které rozzáří a omladí pleť – jde to i bez drahé speciální kosmetiky či procedur

Mladistvého vzhledu bez svěží a jasné pleti budete dosahovat jen velmi obtížně. Rozzářit tvář, aby vypadla vitálně, ale není příliš obtížné. Stačí se držet čtyř snadných tipů.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Dokonalá pleť, jakou mají modelky v módních časopisech, je chiméra, za kterou se většina žen celý život marně žene. Nebýt retuše, krásky z titulních stránek bezchybnou pleť také mít nebudou. Dosažitelným cílem je však zářivá a zdravá kůže, jež dodá vašemu vzhledu svěžest a mladistvost. Stačí k tomu podle odbornice na zdravotní péči, profesorky Debry Rose Wilsonové, správná péče a rozumná životospráva.

Profesionální procedury nepatří k nejlevnějším

Žena s rozzářeným obličejem vypadá zkrátka lépe, zdravěji a vitálněji, než když má tvář suchou a matnou. K tomu, abyste měly zdravou, pevnou a pružnou kůži, vede několik cest. Počínaje správnou péčí o pleť, konče vyzkoušením ne zrovna levných procedur na kosmetických klinikách. Věděly jste však, že existuje několik snadných způsobů, jak můžete docílit krásné a zářivé pleti bez cizí pomoci?

1) Pijte vodu

Většina žen málo pije, což je chyba. Obzvlášť v současném horkém létě. Prospějete svému organismu i pleti, když budete pravidelně pít vodu. Začněte s tím hned ráno, je to užitečné pro hydrataci těla po celonočním spánku. Myslete na to, že klíčem k zářivé a zdravé pleti je hydratace. Pokud zapomínáte pít, můžete si do telefonu stáhnout aplikaci, která vás na to během dne upozorní. Jestliže nepijete, protože vám voda nechutná, zkuste do ní přidat plátek citronu, nebo ji lehce ochutit medem, případně si dejte zelený čaj.

2) Pečujte o pleť

S pletí je to podobné jako s květinou. Pokud ji nebudete zalévat, hnojit a hýčkat, nikdy nebude vypadat krásně a svěže. Pravidelné čištění a ošetřování pleti je nezbytné, což každá žena ví. Ale ruku na srdce, kdo to opravdu každý den dělá? Pokud každé ráno použijete jemnou čistící pěnu na obličej, pak tonikum s vysokým obsahem antioxidantů a nakonec hydratační a opalovací krém, bude to na vaší kůži znát. Večer byste měly udělat to samé, akorát použijte noční krém.

3) Fyzická aktivita

Pohyb je důležitý k tomu, aby vaše tělo bylo fit. Odrazí se to i v kvalitě pleti. Nejlepší je, když máte šanci zacvičit si hned po ránu. Například při aerobiku nebo zumbě se z těla vyplavují toxiny a organismus i pleť oživuje kyslík. Nemluvě o pozitivním efektu pro váš kardiovaskulární systém. Nemusíte chodit do posilovny, ideální je pohyb na čerstvém vzduchu. Když se vám nechce do cvičení, zkuste si dát alespoň pár kilometrů svižnou chůzí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

4) Jezte kvalitně

Zdravé stravování není jen fráze. Pokud budete jíst jídla bohatá na ovoce a zeleninu, zvýší se množství vitamínů i antioxidantů v těle. To prospívá organismu a samozřejmě i pleti. Zařaďte do jídelníčku i zdravé tuky, jako je rybí, olivový či kokosový olej, nebo nejrůznější ořechy. Existuje přímá úměra mezi konzumací zpracovaných potravin s velkým množstvím konzervačních látek a zdravějším vzhledem pleti. Když k tomu přidáte ještě nějaký probiotický výživový doplněk, posílíte imunitu, zlepšíte trávení a kvalitu pleti i vlasů.

Zdroj: HealthLine

Jaké triky pro zářivou a zdravou pleť používáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články