Líčení, se kterým i v 60 letech budete vypadat na 30: Bohatě si vystačíte s levnou kosmetikou z drogerky, stačí znát tyto triky

Poradíme vám, jak zvolit správné líčení, abyste díky němu vypadala mladší. Ženy mají tu výhodu, že pokud se umí perfektně namalovat, zakryjí každou vrásku.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Síla make-upu je obrovská, stačí se podívat na filmové maskéry, kteří dokážou naprosté zázraky. Mimo nedokonalostí lze zakrýt s perfektním líčením také vrásky, jež postupem času začnou vznikat u každého člověka. I přes estetické zákroky se časem stárnutí objeví, nebo začne člověk vypadat nepřirozeně. Pokud se však naučíte správnou techniku líčení, můžete vypadat na mnohem méně let, než vám ve skutečnosti je.

Držte se několika triků

Pokud byste chtěli vypadat mnohem mladistvěji, i když už vám není 20, vyzkoušejte si několik základních triků a držte se jich. Používejte jemné barvy a na rty nedávejte zářivě růžovou barvu. Důležité je hlavně to, abyste zvýraznili lícní kosti. Ve vyšším věku je potřeba pleť důkladně hydratovat a při líčení se snažte, aby výsledek vypadal svěže. Díky tomu nebude váš obličej vypadat povadle.

Líčení tváří v teplých odstínech

Jakmile vám bude nad 40 let, zkuste na tváře používat teplejší tóny, díky tomu budou plnější a nebudou vypadat povadle. Podklad pod make-up zkuste udělat světlý, jenž nebude vypadat jako maska a opět podpoří svěžest v obličeji. Na tváře přestaňte používat lesknoucí se přípravky, ale raději sáhněte po tom, co vytváří matný efekt. Příkladem může být pudr, ten se při stárnutí nevyplatí používat ve velkém množství.

Raději sáhněte po světlejším a používejte jen malé množství. Jestliže vám to pleť dovoluje, zkuste pudr úplně vynechat, protože spíše zdůrazňuje stárnutí. Do kosmetické výbavy si určitě pořiďte tvářenku, teplé odstíny zamaskují tváře bez objemu. Pokud přidáte trochu rozjasňovače, vaše tvář bude vypadat dokonale.

V okolí očí si dejte záležet

Jakmile budete mít nalíčenou pleť, přesuňte se k očím. Ženy nad 40 let mohou začít trápit povislá oční víčka. Naneste světlý oční stín na horní víčko a do vnějších koutků očí dejte více řasenky. Tím zakryjete převislá oční víčka. Pokud rádi používáte umělé řasy, nebo na ně chodíte do salónu, vyberte si krátké a u vnějšího koutku oka zahuštěné. Nad 60 let se vyhněte černým linkám, raději sáhněte po hnědých, modrých, béžových nebo světle modrých.

iZdroj fotografie: Pexels

Nezapomínejte také na obočí, které stačí přejet řasenkou na obočí ve světlém odstínu. Nakonec ho přejeďte průhledným gelovým štětečkem. Díky upravenému obočí dosáhnete svěžího efektu v obličeji. Vždy se snažte o to, abyste ho hlavně neztmavili, protože byste celkový efekt z líčení spíše zkazili. Skvělou volbou je namalovat ho tak, aby bylo o odstín světlejší, než jsou vaše vlasy, což ihned omladí celkový vzhled obličeje.

Jakou používat barvu na rty

Pro všechny ženy ve věku nad 40 let se hodí rtěnky v barvě červené, růžové nebo broskvové, a nakonec naneste fixační gel bez lesku. Nezapomínejte používat balzámy, gely a jiné hydratační přípravky i na rty, protože i tuto část obličeje je nutné hydratovat. Snažte se nepoužívat výrazné rtěnky, ale raději sáhněte po matných a přirozených odstínech.

Jaké triky pro mladistvější vzhled používáte vy?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články