Kumkumadi olej je elixír mládí z nejdražšího koření na světě. Zbaví vrásek a ubere až 10 let

Každá žena si přeje, aby její pleť byla co nejdéle mladá, pružná a zářivá. Pro dosažení těch nejlepších výsledků se však musíte své pleti dostatečně věnovat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Na trhu je opravdu veliké množství různých krému, sér a olejů, které se mají používat na pleť. Ale v poslední době získává na popularitě takzvaný Kumkumadi olej neboli šafránový olej. Šafrán je tím nejdražším kořením na světě, protože je velice vzácný, a to jak dostupností, tak možností sklizně. S pokožkou však umí dělat opravdové zázraky. Tento olej je považován za elixír, jenž pomůže víceméně každé pleti.

Co je Kumkumadi olej?

Mnoho lidí si myslí, že tento olej je identický se šafránovým. To však není úplně pravda. Kromě šafránu se do něj přidává spousta dalších olejů, například mandlový, sezamový a růžový, ale také další přísady –⁠ santalové dřevo a lotos. Tato směs je známá především díky svým přínosům pro pleť, a je propagována jako jedna z nejlepších procedur pro zralou a lesklou pokožku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Tento olej se používá již dlouhá léta. Dokonce i ve starověku na něj ženy nedaly dopustit, dokonce mnohé královny jej používaly a říkaly o něm, že je to noční zázrak. Večer olej nanesly na vyčištěnou pleť a přes noc nechaly působit. Ráno byla jejich pokožka mnohem zdravější. Obyčejné ženy si jej ale bohužel nemohly dovolit, protože byl velice drahý.

Výhody tohoto oleje

Pokud se rozhodnete si tento olej pořídit, vaše pokožka vám rozhodně poděkuje. Je to vlastně nejjednodušší způsob, jak dopřát své pokožce výhody šafránu, aby ji uzdravil a omlazoval. Je totiž plný minerálů, antioxidantů a má i protizánětlivé vlastnosti. Tím pádem se stává velice účinným bojovníkem proti stárnutí pleti, skvrnám, škrábancům nebo podrážděním.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Šafrán dokáže zvýraznit přirozený lesk pokožky tím, že rozjasňuje a zlepšuje její texturu. Ostatní složky, které Kumkumadi olej obsahuje, také účinně pomáhají pleti. Například výtažky z lotosu pomáhají zklidnit a vyčistit pokožku, zatímco výtažky z lékořice chrání a zlepšují texturu pokožky. Nejlépe jeho účinky poznáte, když si jej pořídíte, tak to rozhodně vyzkoušejte.

Slyšeli jste někdy o tomto oleji? Jaký na něj máte názor?

Zdroj: Femina

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články