Napařování pokožky je nezbytná součást péče o pleť. Ženy na to často zapomínají, a v důsledku trpí na akné, vrásky a skvrny

O pokožku je potřeba pravidelně pečovat, jinak rozhodně nebude vypadat tak zdravě, jak byste si představovali. I její napařování je z dlouhodobého hlediska velice důležité.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Určitě víte, že proto, abyste měli krásnou pokožku ji nestačí jen jednou za pár dní umýt vodou. Je potřeba jí dodávat pravidelnou hydrataci, chránit ji před vnějšími vlivy a rozhodně byste neměli vynechat její napařování. A to alespoň jednou týdně, jinak to může mít nepříznivé následky. Zvláště v dnešní době je totiž jednoduché, aby se nějak poškodila.

Budete mít o hodně více akné

Věděli jste, že kůže je vůbec tím největším orgánem vašeho těla? Funguje vlastně podobně, jako všechny orgány, také prochází neustálým procesem, při kterém se regeneruje a obnovuje. Vznik odumřelých buněk je tak velice jednoduchý. Nejsou škodlivé, ale pokud se zvláště na obličeji nahromadí, dochází k ucpání pórů a vzniku akné. Díky napařování tomuto zabráníte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rychleji se vám utvoří vrásky

Stárnutí čeká každého a vznik vrásek je tedy naprosto normální a přirozená věc, za kterou by se nikdo neměl stydět. Je ovšem přirozené, že se to většina lidí snaží oddálit, obličej přeci jen vypadá lépe bez nich. Jak toho dosáhnout? Jednou z účinných cest je napařování vašeho obličeje. To totiž rozproudí váš krevní oběh, což je důležité pro větší tvorbu kolagenu, který tvorbě vrásek zabraňuje.

Produkty použité na pleť se nebudou dobře vstřebávat

Pokud se zajímáte o napařování pokožky, tak je dost pravděpodobné, že děláte i jiné věci, které jí pomohou. V péči o pleť je totiž velmi důležité používat krémy na hydrataci a ochranu kůže jak přes den, tak také přes noc. Jakmile začnete metodu napařování pravidelně praktikovat, tak i všechny ostatní produkty, které na kůži používáte, budou mít lepší účinek.

iZdroj fotografie: Unsplash

Váš obličej nebude mít kyslík

Máte strach na pleť používat páru, protože pak vypadáte akorát zarudle a jako rajče? To je ovšem dobrá věc, jelikož to značí, že se proces provedl správně. Každý, kdo si pokožku pravidelně napařuje, holt na chvíli zrudne, je to naprosto přirozené. Napařováním totiž dodáte obličeji potřebný kyslík, který se mu jinak v takovém množství nedostává.

Budou se vám hromadit nečistoty v pórech

Každý den vcházíte do znečištěných ulic, jen si vezměte, kolik okolo vašeho obydlí denně projede aut. To je jeden faktor, který zařídí ucpávání vaší pokožky. Ty další jsou krémy, make-up či jednoduše maz, který tvoří každé tělo a je pro kůži důležitý. Všeho moc ovšem škodí a díky páře mají vaše póry šanci se uvolnit a všechnu tu špínu ze sebe dostat.

iZdroj fotografie: Unsplash

Nebudete mít dostatečně hydratovanou pokožku

Asi každý ví, že základem pěkné pleti je, aby byla dostatečně hydratovaná a netrpěla na suchost. V opačném případě by se mohla různě loupat a vypadat suše, i vrásky by se kvůli tomu tvořily hojněji. Jak už bylo zmíněno, napařování zařídí uvolnění mazů a nečistot a to také vede ke zvýšené produkci hydratačních látek. Ve výsledku tak budete mít měkčí a zářivější pokožku.

Jaké jiné metody pro zlepšení stavu vaší pleti používáte?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům
Události247.cz
Události247.cz
Léto plné nádherných výletů? Vsaďte na nekonečné hory
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
I slunečnicová semínka mají co nabídnout: Pomohou na záněty i krevní tlak
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů