Směs z medu a žloutků jako účinný pomocník v boji proti vráskám. Přírodní cestou a bez chemie

Vrásky jsou přirozenou součástí stárnutí. S přibývajícím věkem je naprosto normální, že vám přibudou i vrásky. To ovšem neznamená, že s tím nemůžete něco udělat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vzniku vrásek předchází samozřejmě hlavně genetika. Co jste možná ale nevěděli je to, že například vystavení se na slunci k jejich tvorbě také přispívá. Objevují se hlavně na pokožce, která je nejvíce vystavena slunci, což obvykle bývá obličej, krk, ruce a předloktí. A to je jen jedna z dalších možných příčin, které mohou vrásky způsobovat. Proto by bylo dobré, než začnete krém používat, zjistit si, z čeho vrásky skutečně máte.

Příčiny tvorby vrásek

Pokud se pokoušíte úspěšně zhubnout, tak jste si asi všimli, že vaše tváře se mohou více vrásčit. To je způsobeno tím, že ubývá tuk v tvářích, který by pokožku normálně držel napnutou. Další častou příčinou je kouření cigaret. Kouření působí negativně na tvorbu kolagenu, který je pro vzhled mladistvé pleti zásadní. Tím pádem urychluje proces stárnutí a také přispívá k tvorbě nových vrásek. Vystavení se slunci neboli UV záření rozkládá pojivovou tkáň pokožky, díky čemuž se vám vrásky začnou dříve tvořit. 

iZdroj fotografie: Freepik

Naše mimika na tom samozřejmě také dělá své. Ať už se zasmějete, zamračíte či zamžouráte, na vašem obličeji to zanechá stopy. S přibývajícím věkem pokožka ztrácí schopnost se efektivně vracet na své místo. Ale to je asi ta nejmenší příčina (pokud se nemračíte vkuse celé dny), tudíž to rozhodně neberte tak, že byste se měli méně usmívat! 

Přírodní cesta je ta nejlepší

V dnešní době máte k vyřešení problémů s vráskami dostupných celkem dost možností. Od různých zákroků až po krémy, které při pravidelném užívání slibují účinné výsledky. To je možná pravda, ale je třeba si uvědomit, kolik chemikálií obvykle obsahují. Tento domácí krém je nejen finančně dostupný pro všechny, ale je také účinný a máte jistotu, že je vyroben jen z čistě přírodních ingrediencí. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Na jeho výrobu budete potřebovat:

  • 1 vaječný žloutek
  • 2 čajové lžičky mandlového oleje
  • 1 čajovou lžičku soli
  • 2 čajové lžičky odvaru z heřmánku
  • Polovinu lžičky medu
  • 2 čajové lžičky vazelíny

Všechny přísady důkladně smíchejte, dokud nedostanete kašovitou pastu. Tu následně přesuňte do uzavíratelné misky.  Každý večer, vždy cca 2 hodiny před spaním ji krouživými pohyby vmasírujte do očištěné pokožky. Nechte působit půl hodiny a zbytek smyjte. Uchovávejte v lednici.

Zdroj: Medical News Today

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články