Proč nepoužívat ručník na obličej | DámskýDeník.cz

Přestaňte si otírat obličej ručníkem. Fatální chyba, která zrychluje stárnutí pleti až o desítky let

Mnoho lidí používá ručník nejen k osušení těla, ale i na obličej. Ručník by se však k osušení obličeje neměl používat hned z několika důvodů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Je velice pravděpodobné, že byste se velmi divili, kdybyste zjistili, kolik bakterií obsahuje váš ručník na obličej. Ručníky jsou totiž plné bakterií. Pokud používáte ručník i na obličej, nanášíte na pleť hodně nečistot. Osušení ručníkem je častá aktivita. Neměli byste si jím však sušit obličej, protože si tímto krokem můžete na pleti napáchat značné škody.Ručník způsobuje na pleti akné

Jestliže používáte k osušení obličeje ručník, který používáte i na tělo, přestaňte s tím. Pokud nechcete mít pleť plnou akné, měli byste se zamyslet nad tím, že tento krok k osušení obličeje není vhodný. Ručníky jsou skvělými sídlišti pro bakterie. Většina lidí je nechává v koupelně, kde je vlhký vzduch. Díky tomu se bakteriím skvěle daří v jejich růstu.


iZdroj fotografie: Pixabay

Poté, co si takovým ručníkem otřete obličej, přesunete všechny bakterie na vaši pleť. To může vést k ucpání pórů a znečištění pleti. Vyhněte se špatnému stavu pokožky na obličeji. Raději použijte každý den nový ručník. Jen tímto způsobem v něm nezůstanou nežádoucí bakterie. Na druhou stranu si díky lepší hygieně zajistíte kvalitnější stav pokožky na obličeji.

Zrychluje stárnutí pleti

Udržte si mladistvý vzhled a starejte se správně o svou pokožku. Stárnutí pleti zpomalíte tím, že nebudete používat froté ručníky. Ty jsou pro pokožku příliš drsné. Při používání mohou na pokožce vzniknout malé oděrky. V tu chvíli je pokožka více náchylná k infekcím a vráskám. Nezapomínejte ani na vyřazení starých ručníků, kterými osušujte pouze tělo.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Snižuje účinnost kosmetických produktů

Mnoho lidí považuje sušení ručníkem za běžnou věc. Bohužel netuší, že při této aktivitě nedokáže pokožka vsáknout produkty, které na ni nanášíte. Například oleje by se měly nanášet na zvlhčenou pokožku. Jestliže ho poté brzy setřete ručníkem, nestihne se vsáknout. Raději osušku nepoužívejte a nechte přípravek působit. Díky tomu vaše kůže vstřebá více daného produktu a bude vypadat mladistvěji a zářivěji.


iZdroj fotografie: Pixabay

Způsobuje podráždění pokožky

Existuje několik typů pleti. Používání osušky není vhodné na tu citlivou. Ta se dokáže snadno podráždit, což způsobuje nepříjemné začervenání, pnutí nebo pálení kůže. Většina tkanin, z nichž jsou ručníky vyráběny, může být pro kůži tvrdá. Proto se vyhněte používání ručníku na obličeji. Díky tomu se zbavíte dalšího faktoru, který způsobuje zarudnutí a podráždění.

Pleť začne být mastnější

Některým lidem se to bude zdát podivné, ale neustálým vysoušením kůže, se stane pokožka ještě mastnější. Jedná se totiž o její obranný systém. Hrubé ručníky z pleti odstraňují přírodní maz, který kůže potřebuje, aby zůstala zdravá. V takovém případě musí mazové žlázy začít produkovat více oleje, aby se vyrovnala suchost. Konečným výsledkem bude mnohem mastnější pleť.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Osušení obličeje bez ručníku

Abyste nemuseli obličej osušit ručníkem, vyberte si jiný způsob. Nejčastější metodou, jak nechat uschnout obličej, je nechat ho volně schnout bez použití čehokoliv. Nechte vzduch udělat svou práci. Zabere to sice trochu více času, ale je to velice šetrná metoda. Poté, co váš obličej oschne, na něj můžete nanést vaše oblíbené kosmetické produkty.

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 5295 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Prodej hrnčířské hlíny: Kde ji nejlépe pořídíte?
Události247.cz
Očkovat proti covidu se budou děti od pěti let. Ministr zdravotnictví Vojtěch řekl, od kdy to bude možné
JakZdravě.cz
Kolik a jakých potravin denně sníst, aby tělo získalo maximum vitamínů? Jednoduchá tabulka ukáže přesné množství
VědaŽivě.cz
Robotická chirurgie – budoucnost medicíny začíná tady a teď