Lahve s vodou pomohou s hubnutím účinně jako drahé činky. Povislý zadeček, břišní váleček a celulitida se začnou formovat již během 1 týdne

Domácí trénink nikdy nebyl jednodušší. K těmto pěti časově nenáročným cvikům budete potřebovat jen podomácku vyrobené činky z PET lahví.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Naše tělo je domovem pro naši duši. Jsme v něm čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. To se nikdy nezmění. Při všech běžných denních činnostech, jako jsou domácí povinnosti a docházka do zaměstnání, zapomínáme o sebe pečovat a dopřávat sami sobě trochu lásky. Představíme vám nenáročný domácí trénink čítající celkem pět cviků. Budete potřebovat pouze dvě láhve naplněné vodou a nevelké množství času. Objem láhví záleží čistě na vašem uvážení. Pojďme společně rozproudit krev v žilách.Zpevněné ruce a hýždě

První cvik bude spočívat v zákopu a natažení rukou. Nejprve si stoupneme s rovnými zády a uchopíme do každé ruky jednu naplněnou láhev s vodou. Paže pokrčíme a umístíme je po obou stranách hrudníku. Následně se mírně předkloníme a provedeme dva pohyby. Zaprvé – natáhneme jednu nohu dozadu. Druhým pohybem je natažení paží také směrem dozadu. Poté paže opět pokrčíme a cvik uděláme znovu s natažením druhé nohy. Celkově provedeme dvanáct opakování na každou nohu. Je velmi důležité dbát na rovná záda.


iZdroj fotografie: Pexels

Cvik číslo dva se nazývá dřevorubecký výpad. Postavte se rovně a uchopte do obou rukou jednu plnou láhev. Mírně pokrčte lokty a láhev v obou rukou umístěte nad pravé rameno. Levou nohou udělejte velký krok vpřed, pokrčte obě kolena a proveďte výpad. Současně spusťte láhev šikmo na vnější stranu levé nohy. Poté se vraťte do výchozí polohy a láhev znovu umístěte nad pravé rameno. Proveďte výměnu stran – láhev bude nad levým ramenem a výpad provede pravá noha. Pohyb opakujte dvanáctkrát na každou stranu. Nikam nespěchejte.

Posílený střed těla

K provedení tohoto pohybu budete potřebovat židli s tvrdým povrchem a obě láhve naplněné vodou nebo pískem. Pro lepší stabilitu není vhodné sedět v křesle či na matraci. Nejprve si sedněte na židli a uhlídejte si rovná záda. Ruce s láhvemi svěste podél trupu. Dále současně zvedněte láhve do výšky pod ramena a natáhněte jednu nohu před sebe. Ze židle se musí zvednout i stehno. Poté nohu i ruce vraťte do prvotní polohy. Vše opět proveďte i s druhou nohou. Cvik opakujte desetkrát na každou nohu. Zkuste udržet nataženou nohu po dobu tří sekund.


iZdroj fotografie: Pexels

Předposlední cvik je zaměřený přímo na břišní svalstvo. Budete potřebovat jen jednu naplněnou láhev. Posaďte se na zem nebo na podložku na cvičení. Láhev chytněte oběma rukama. Pokrčte nohy a trup zakloňte do úhlu asi pětačtyřiceti stupňů od země. Zvedněte nohy a začněte láhev posouvat z jedné strany těla na druhou. Pro lepší výsledky je dobré s láhví natočit i část trupu při každém pohybu. Toto cvičení opakujte po dobu jedné minuty. Udržujte lýtka rovnoběžně se zemí a dbejte na tvar písmene V mezi vašimi stehny a pasem.

Štíhlé nohy

Tímto cvikem posílíme hlavně stehna. Budeme potřebovat pouze jednu naplněnou láhev s vodou. Pohyb bude spočívat ve vyvíjení tlaku na láhev a stahování břišních svalů. Nejprve si vložíme láhev mezi stehna, až k tříslům. Vestoje přiblížíme nohy co nejblíže k sobě. Poté začneme stehny tlačit a vyvíjet tlak na láhev mezi nimi. K tomu přidáme pohyb pánví. Záda posuneme z rovné do zakulacené polohy a přitáhneme pánev dopředu. U toho pořádně zatínáme břišní svalstvo. Stejný postup opakujeme s láhví mezi koleny.


iZdroj fotografie: Pexels

Tento cvik provádějte po dobu pěti minut, kdykoliv se do něj pustíte. Při vyvíjení tlaku není třeba žádné drastické intenzity. Pohyb provádějte postupně a pomalu. Čím širší je průměr láhve, tím lepší jsou poté výsledky. Udržet se v kondici s postupujícím věkem není snadná věc. Míra obezity však ve světe neustále roste, což je znepokojivý fakt. Vyšší váha a nezdravý životní styl s sebou nesou nemalé zdravotní problémy, které mohou být časem neléčitelné. Udělejte si na sebe čas a starejte se o své tělo.

Který cvik vás zaujal nejvíce?

Zdroj: BrightSide

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Hliníkové střechy a fasády PREFA: Jaké jsou jejich hlavní přednosti?
Události247.cz
Drony by mohly pomoci vyhrát válku na Ukrajině. Rusko podle expertů zaostává hlavně v technice
JakZdravě.cz
Seznam tipů pro zdravé usínání, díky kterým budete spát celou noc
VědaŽivě.cz
5 záhadnějších míst než samotný bermudský trojúhelník. Pro podivné události dosud neexistuje vysvětlení