Česnek je pro pleť vitamínovou bombou. Z fleku nahradí komerční pleťové přípravky s 2násobným efektem

Mnoho žen se celý život snaží o to, aby jejich pleť vypadala zdravě a byla rozzářená. Nemusíte ale kupovat zbytečně drahé krémy a séra.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Česnek je velice oblíbené koření, které dodá každému jídlu tu správnou chuť. Jeho zápach není každému příjemný, ale když víte, že dokáže rozzářit vaši pokožku, určitě to risknete. Česnek má mnoho antibakteriálních účinků, také je skvělý proti stárnutí a dokáže vyhladit vaši pokožku. Jak ho tedy správně použít na pleť?

Je skvělý na akné

Akné je kožní problém, o kterém se říká, že přichází v pubertě. Některým lidem s postupným dospíváním zmizí, ale někdo se ho bohužel už nikdy nezbaví. A to musí být pro člověka opravdu dost nepříjemné, když už neví, co má dělat, aby se jeho pleť alespoň trošku zklidnila. S tímto problémem si ale dokáže poradit právě česnek.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rozkrojte si stroužek syrového česneku a stiskněte ho, aby se uvolnila šťáva. Tuto šťávu poté aplikujte na postižená místa na pokožce. Nechte ho působit pět minut a poté pleť důkladně omyjte. Česnek pomáhá zklidňovat zarudnutí a případné otoky. Pokud máte velmi citlivou pokožku, smíchejte šťávu z česneku s medem.

Póry budou pryč

S rozšířenými póry se setkal nejspíš každý. Tím pádem moc dobře víte, jak těžké je dostat tento problém pod kontrolu. Jistě, existují různé produkty, které slibují, že po jejich použití se pórů zbavíte, ale většinou jsou to pouze vyhozené peníze. A že tyto produkty nejsou vůbec levné. Takže schovejte peněženku do kapsy a raději zkuste použít česnek.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vezměte si stroužek česneku a rozpulte ho. Polovinu rozdrťte společně s malým kouskem rajčete a tuto pastu naneste na obličej. Nechte ji působit přibližně 10 minut a poté ji důkladně opláchněte. Skvěle funguje na uvolnění ucpaných pórů a vyčištění pleti.

Pro zlepšení strií

Se striemi se potýká velké množství žen a mohou se vyskytovat na různých místech. Existují různé oleje, které sice fungují, ale pro viditelný výsledek rozhodně nestačí jedno balení. Naštěstí existují i levnější a především přírodnější možnosti, jak se striemi konečně zatočit. A nebudete potřebovat nic jiného než česnek.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Vezměte si několik stroužků česneku a vymačkejte z nich šťávu. Tu poté přimíchejte do přírodního oleje, který používáte pro masáže. Vmasírujte tento olej na vaše strie a uvidíte, že po několika dnech aplikace budou méně viditelné. A po tomto touží snad každá žena, takže to rozhodně zkuste.

Co vám nejlépe pomohlo na krásnou pleť?

Zdroj: Femina

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Aneta Kalasová

Jsem redaktorka s bohatými zkušenostmi a vášní pro žurnalistiku a lifestyle. Můj odborný přístup a kreativita přinášejí na web DamskyDenik.cz inspirativní články a hluboké náhledy na aktuální témata. Svým poutavým psaním oslovuji čtenáře a motivuji je k aktivnímu a smysluplnému životnímu stylu.

Zobrazit další články