Jak použít jakoukoliv ústní vodu k léčbě akné s okamžitým účinkem? Funguje lépe než předurčená kosmetika

Někteří dospělí lidé označují Listerine jako ideální přípravek k léčbě akné. Bylinné přísady totiž mohou pomoci vyrovnat rovnováhu kožních mikrobů.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnozí si myslí, že akné trápí především mladší jedince v pubertálním věku. To je ale pouhý mýtus, protože v dospělosti bojuje se svým narušeným vzhledem podstatná část lidí taktéž. Existuje sice mnoho přípravků, ale většinou se žádný z nich nejeví jako ten správný a skončí následně v koši. Chcete přestat zbytečně utrácet peníze a konečně se zbavit vašeho akné? Podívejte se, jak by vám k tomu mohla pomoci obyčejná ústní voda.  

Co ústní voda obsahuje a jaký to má vliv na naše tělo

Esenciální oleje, které ústní voda obsahuje (jako je thymol, eukalyptol a mentol) jsou totiž antibakteriální, protiplísňové a protizánětlivé. Někdejší výzkum naznačuje, že právě thymol může vytvořit mikrobiální rezistenci na antibiotika a pomoci při léčbě akné. Nejinak je tomu u eukalyptolu, jenž má zase velmi pozitivní účinky na pokožku a potlačuje veškeré bakterie, které tvoří akné na všech částech našeho těla. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ostatní éterické oleje v ústní vodě, jako například methylsalicylát a mentol, mu dodávají především jeho charakteristickou vůni a správnou chuť. Nezdá se však, že by měly tyto látky něco společného s léčbou akné, ale naproti tomu ani nepoškozují mikroby kůže. To znamená, že je nemusíte vůbec řešit, protože vám ani nepomůžou, ani neublíží. Léčba akné tak záleží právě na thymolu a eukalyptolu, kterých je v této ústní vodě dostatek.

Jak pomohla léčba některým dospělým

Příběhů, kdy ústní voda pomohl dospělým lidem s odstraněním akné, je nespočet. Například jeden čtyřiačtyřicetiletý muž bojoval s akné již od střední školy a nikdy mu nepomohly žádné předepsané přípravky. Situace se však nezměnila ani v dospělosti, a tak neustále vyhledával pomoc. „Když jsem v novinách četl, že ústní voda dokáže odstranit skvrny a akné, rozhodl jsem se to zkusit. Používám ho poslední tři týdny a moje pleť je jasnější,“ dodal anonym. 

iZdroj fotografie: Unsplash

Podle informací odborníků je akné výsledkem složité interakce mezi vlasovými folikuly (mikroby, které žijí na pokožce), olejovými žlázami, imunitním systémem a stravou. Dermatologové většinou léčí tuto nepříjemnost antibiotiky, ale u mnoha mikrobů se tím akorát tvoří jejich rezistence. Léčba perorálními přípravky sice snižuje výskyt akné a závažnost vyrážek, ale na druhou stranu se mohou projevit potenciální vedlejší účinky.

Ústní voda dokáže pomoci od houbových infekcí

Stále častěji se objevují lidé, kterým ústní voda zázračně pomáhá. Není prý nic lehčího, než ji aplikovat na postižená místa ráno a večer, přičemž výsledky by se měly objevit co nejdříve. Ústní voda byla mimo jiné poprvé uvedena na trh jako chirurgické antiseptikum, které bylo dříve doporučené pro léčbu lupů a právě i špatné pleti. Někteří lidé dokonce tvrdí, že jim pomohla odstranit houbové infekce, jako jsou svědění nebo problémy s nehty. Vyzkoušíte ji také?

Zdroj: Peoplespharmacy

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články