Proč byste měli jíst česnek nalačno | DámskýDeník.cz

Domácí pomocník zamává s přebytečnými kilogramy raz dva. Všichni ho máme doma, jen málokdo zná jeho pravé využití

Každý, kdo se někdy snažil zhubnout, začal držet různé diety, které ale moc nefungovaly. A právě česnek je na hubnutí naprostý zázrak.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Zhubnout opravdu není snadné, a když chce někdo zhubnout tuk na bříšku, je to skoro nemožné. Abyste shodili přebytečná kila, je zapotřebí neustálého úsilí a tvrdé práce. Cvičení sice hraje důležitou roli ve vaší cestě ke zhubnutí, ale způsob stravování má ještě větší vliv. Říká se, že je to ze 30 % o cvičení a ze 70 % o dietě. A takový česnek nalačno vám může pomoci uspět.Česnek je zdraví prospěšný

Česnek silně posiluje imunitu. Pomáhá také uvolňovat cévy pro snadný průtok krve, snižuje krevní tlak a chrání cévy před poškozením. Snižuje riziko srdečních chorob a obsahuje velice důležité živiny, jako je vitamin C, vitamin B6, vláknina, vápník a mangan.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Česnek může pomoci zhubnout

Živiny, které jsou přítomny v česneku, mají příznivý vliv na lidský organismus. Když ho budete konzumovat na prázdný žaludek, tak vám spolu se zdravou stravou a cvičením pomůže zhubnout. Pomáhá především tím, že zvyšuje energii a spálí další kalorie. Živiny v česneku zrychlují metabolismus. Pokud si jej dáte na prázdný žaludek, zasytí vás na delší dobu a zabrání přejídání. Funguje totiž jako látka, která potlačuje chuť k jídlu.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak správně jíst česnek při hubnutí

Každý den můžete nalačno konzumovat 2 stroužky česneku. Pokud však máte pocit nevolnosti anebo zácpy, raději se tomu vyhněte. Těhotné ženy, děti, lidé s nízkým tlakem, různými problémy s krví nebo lidé s cukrovkou by tento lék opravdu zkoušet neměli. Česnek je sice dobrý, ale těmto skupinám lidí by mohl spíše ublížit.

Zkoušeli jste někdy jíst každé ráno česnek?

Zdroj: Timesofindia

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 819 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Prodej hrnčířské hlíny: Kde ji nejlépe pořídíte?
Události247.cz
Očkovat proti covidu se budou děti od pěti let. Ministr zdravotnictví Vojtěch řekl, od kdy to bude možné
JakZdravě.cz
Kolik a jakých potravin denně sníst, aby tělo získalo maximum vitamínů? Jednoduchá tabulka ukáže přesné množství
VědaŽivě.cz
Robotická chirurgie – budoucnost medicíny začíná tady a teď