Z ulice může jít rovnou na přehlídková mola: Stylistka chtěla proměnou bezdomovkyně motivovat všechny ženy

Tragický příběh zanedbané ženy, která žije na ulici a živí se sbíráním lahví a prohrabáváním odpadků, dojal stylistku. Rozhodla se, že jí pomůže změnit život.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Kadeřníci, stylisté a vizážisté dokáží zázraky. Sociální sítě rychlostí blesku obletěla neuvěřitelná proměna bezdomovkyně Rity, se kterou se život moc nemazlil. Když si jí náhodou všimla turecká profesionální stylistka Shafag Nowruz a nabídla jí pomocnou ruku, pravděpodobně nečekala, že se z ní stane krasavice, která by okamžitě mohla vkročit na přehlídková mola.

Ocitla se bez domova po smrti syna

Jakmile Shafag uviděla zanedbaně vyhlížející drobnou ženu, která už několik let čelí drsné realitě života na ulici, přepadl ji smutek. Cítila povinnost, že by měla využít svůj talent a prostředky k tomu, aby jí nějak pomohla. Dala se s ní do řeči a dozvěděla se, že Rita se stala bezdomovkyní poté, co zemřel její malý syn a jí se zhroutil svět. Přišla o všechno a skončila na ulici.

Kadeřník stříhá vlasy

Neskutečná proměna ztrhané ženy: Když přišla, vypadala na 80 let. Po zásahu stylisty byste ji nepoznali

Podle serveru Pokukaj původně věřila, že se znovu dokáže postavit na nohy. Byla přesvědčená, že si najde práci i nové bydlení. Jenže čím déle žila na ulici, tím to bylo složitější. Najednou si uvědomovala, že jejím jediným cílem je přežít, a tak sbírala lahve a prohrabávala pytle s odpadky. Tragický životní příběh bezdomovkyně se vizážistky velmi dotknul.

V úchvatných šatech vypadá jako hvězda

Nabídla proto Ritě, že vylepší její vzhled a pomůže jí znovu se začlenit do společnosti. Shafag se však pustila do celkem složité výzvy s nejasným koncem. Proměna začala návštěvou zubaře. Chrup bezdomovkyně byl totiž extrémně zanedbaný a poškozený. Náklady na drahou zubní operaci uhradila vizážistka, uvedl server BrightSide. Pak obě ženy zamířily do salonu, kde Rita absolvovala manikúru a pedikúru. Později došlo na úpravu jejích neposedných poškozených vlasů.

Nový střih, barva i úprava kadeří způsobily, že Rita získala energický a ženský vzhled. Na řadu přišla péče o pleť, líčení a nakonec oblečení. Nejrůznější kosmetické přípravky, zkrášlovací procedury, depilace, umělé řasy, make-up a další vychytávky dokázaly zázraky. Dokonalá proměna Rity předčila i ta nejdivočejší očekávání, které Shafag měla. Na videu, které zveřejnil youtubový kanál MotikataNasa, je vidět, jak Rita vypadala před a po. Nejenže ve finále omládla o spoustu let, ale v nádherných šatech vypadá jako modelka nebo nějaká hvězdná celebrita.

Co říkáte na proměnu bezdomovkyně?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Zobrazit další články