Falešné mýty a pravdivá fakta o povislých prsou odhalena v plné kráse. Pomůže vám podprsenka, nebo ne?

Jestliže nechceš mít ve třiceti letech prsa u kolen, nos podprsenku i do postele. Takový názor zastává americká herečka Halle Berry.

i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Celebrita, která nosí podprsenku nepřetržitě, může být dezinformovaná. Co je tedy pravda a co nikoli. Na co si dát pozor a co vlastně vůbec neovlivníme. Jisté je, že s přibývajícím věkem se svěšují prsa. Je to způsobené protažením Cooperových vazů, pojivové tkáně prsou, která pomáhá udržet je vzhůru a vypadat energicky. Stejně jako všechny tkáně se starším lidem rozpadají.

Podprsenka nezabrání ochabnutí

Halle Berry sice tvrdí, že podprsenka vaše prsa zachrání, není to však pravda. Podprsenka udrží prsa a dá jim požadovaný tvar a vzhled, ale nemůže bránit jejich dalšímu ochabování. To je způsobené zejména věkem a gravitací. Jeden vědec dokonce tvrdí, že podprsenky podporují prohýbání, jedinou výjimkou je podle něj podpůrná sportovní podprsenka. Ostatně sportovat by ženy měly jen v takové podprsence. Běh a jiná cvičení způsobují odrazy prsou nahoru a dolů a to může časem rozložit pojivovou tkáň.

iZdroj fotografie: Unsplash

Pravda není ani tvrzení, že správné cvičení udrží vaše prsa energická. Prsa jsou tvořená tukem, nikoli svaly, tudíž není co tvarovat. Cvičení hrudníku však může pomoci vylepšit váš vzhled posílením koncových vazů, včetně Cooperových vazů. Tím, že budete cvičit tedy rozhodně nic nezkazíte. Ba naopak. Vaše prsa budou vypadat díky cvičení živější. Kromě toho se díky cvičení budete cítit celkově lépe a vaše tělo bude celkově spokojenější.

Kojení pokles nezpůsobuje

Ptóza, neboli pokles prsou nemá nic společného s kojením. Dokazuje to studie z roku 2008. Kde je tedy skutečný viník poklesu prsou po kojení? Samotné těhotenství. Přibývání na váze během těhotenství může způsobit natažení vazů, to může vést k pozdějšímu svěšení prsou. Prověšení se zcela vyhnout nelze, můžete jej však minimalizovat tím, že se budete během těhotenství držet relativně zdravého přírůstku hmotnosti a své tělo tak budete udržovat na normální váze.

iZdroj obrázku: Pixabay

Pravdou je, že kouření a opalování vzhled vašich prsou ovlivňuje. Opalování je podle výše zmíněné studie významným rizikovým faktorem pro svěšení prsou. Stejná slova lze použít také pro jakýkoliv špatný životní styl. Ten totiž vždy rozkládá kolagen pokožky. Kolagen rozkládá například nasávání ultrafialových paprsků, konzumace stravy bohaté na živiny nebo s vysokým obsahem tuků. Cigarety pochopitelně také neprospívají.

Zdroj: Health

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články