Čtyři metody, jejichž kombinace obnoví mladý vzhled rukou. Naučte se je správně prokrvovat a máte vyhráno

Vyzkoušejte jednoduché tipy na to, jak pečovat o své ruce. Žádná žena by je totiž neměla zanedbávat, protože ruce a obličej jsou její vizitkou.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Říká se, že věk ženy prozradí její krk, ale je třeba přidat i její ruce. Ani časté manikúry a lázeňské procedury neskryjí věkové změny. Musíte totiž utratit trochu více, aby vaše ruce zůstaly mladé. Na internetu najdete mnoho tipů, avšak ne všechny jsou účinné a některé jsou nebezpečné. Krása rukou nezávisí jen na správné péči o pokožku. Co tedy dělat, abyste tomu zabránili?Příčiny stárnutí

Nejdůležitější částí ruky jsou kosti a klouby. Nemůžete sice věnovat pozornost nějaké jejich změně, ale důležité je, abyste se cítili dobře a nic vás nebolelo. Pokud se vám špatně ohýbají prsty, znamená to, že je někde v ruce zánět. A jestli je něco špatně, tak se vám dost možná i změnil tvar.

Nejčastější příčinou problémů s rukou je neustálé sezení u počítače. Jakákoliv ruční práce zanechá stopy na kůži. Různé jizvy, popáleniny nebo modřiny jsou stopy, které vám připomínají vaše chyby, a bohužel jdou vidět. Víte, co nejhoršího můžete pro své ruce udělat? Nenosit rukavice. Ke každé práci si raději vždy vezměte rukavice.

Co dělat pro obnovení

Masáž rukou

Důležité je, abyste si ve volném čase, zvláště po velké zátěži, masírovali ruce. Zlepšíte tak krevní oběh, uvolníte svaly a zvednete náladu. Opravdu to nepodceňujte, jestli nechcete, aby vás další den ruce bolely.

Cvičení prstů

S jeho pomocí budete rozvíjet drobné motorické dovednosti, zvyšovat koordinaci a pozornost. Tato cvičení se často využívají při cvičení se seniory a dětmi. Lehké cvičení je totiž vždy prospěšné.

Nasazování rukavic

Jedním z nejefektivnějších cvičení rukou je takzvané „nasazování neviditelných rukavic“. To totiž odstraňuje podráždění a otoky, zvyšuje pružnost tkání a obnovuje tvar ruky. Pevně si chytněte ruku a postupně se začněte pohybovat směrem k loktu. Představte si, že máte nasazenou rukavici. Toto cvičení opakujte každý den a uvidíte výsledky.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Kvaš škrabka

Tato škrabka je známá tím, že účinně bojuje proti vráskám na obličeji a krku. Můžete ji ale použít i na ruce. Na nich totiž funguje dost podobně. Předtím ji ale namočte do vody nebo do nějakého speciálního prostředku, který je určený pro toto použití.

Jak pečujete o svoje ruce?

Zdroj: TheGuardian

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Hliníkové střechy a fasády PREFA: Jaké jsou jejich hlavní přednosti?
Události247.cz
Drony by mohly pomoci vyhrát válku na Ukrajině. Rusko podle expertů zaostává hlavně v technice
JakZdravě.cz
Seznam tipů pro zdravé usínání, díky kterým budete spát celou noc
VědaŽivě.cz
5 záhadnějších míst než samotný bermudský trojúhelník. Pro podivné události dosud neexistuje vysvětlení