Masáž obličeje uleví od stresu a únavy. Vyzkoušet ji můžete z pohodlí domova

Pokud jste už někdy vyzkoušeli masáž obličeje, například u kosmetičky nebo v masážním salonu, určitě mi dáte za pravdu, že neexistuje větší blaženost. Taková úleva, která se Vám dostaví, až najednou zapomenete na všechen stres a starosti.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Není divu, veškeré nahromaděné napětí je uloženo ve svalech našeho obličeje, které každodenně používáme, jak pro mluvení, přemýšlení, stravování, tak pro stresování, které je bohužel v dnešní hektické době již naším každodenním chlebem.

Masáž obličeje by měla být každý den součástí našeho rituálu v péči o pleť.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Masáž obličeje zvládnete i doma

K čemu je masáž obličeje dobrá

Masáž obličeje je prospěšná pro naši pokožku ale také pro naše duševní zdraví.

Zde je jen krátký výčet toho, jaké výhody tato masáž může mít:

  • Zlepšuje elasticitu pleti
  • Detoxikuje
  • Zvyšuje produkci kolagenu
  • Vyhlazuje vrásky

Při masáži dochází také k uvolňování stresu, ke stimulaci krevního oběhu a masáž Vám také krásně projasní obličej.

Kdy je nejlepší masáž provádět

Záleží na Vás, v podstatě lze masáž provádět kdykoliv během dne, ale nejlepší požitek budete mít, když ji zařadíte do Vaší noční péče o pleť. Pokud provedete masáž těsně před spaním, nejen, že si určitě navodíte krásné sny, ale také se ráno probudíte jako znovuzrozená.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Příjemná masáž vás dokonale uvolní

Jak na to

Základem je nepodcenit dobré odlíčení a zbavení pleti všech nečistot, proto vždy pleť nejdříve pečlivě umyjte. Jako další krok je zvolení vhodného masážního produktu. Lze použít např. olej na obličej, Vaše oblíbené sérum nebo jakýkoliv hydratační krém. Masáž lze provádět několika pohyby, například můžeme spojit prostředníček a prsteníček a kruhovými pohyby budeme postupovat od brady nahoru až k čelu, dále můžeme zkusit jemné poklepávání kolem čelisti nebo také různé tahy od brady, přes čelist směrem k uším. Doporučuje se kůži vždy vytlačovat směrem vzhůru a nikdy ji nestahovat dolů, aby nebyla povislá. Nikdy zbytečně moc kůži nenapínejte, spíše s ní jen lehce pohybujte.

V případě, kdy máte na pleti akné nebo pupínky, které Vás trápí, tak se masáži raději vyhněte. Protože byste si tak mohli velmi snadno bakterie z jedné oblasti rozšířit na celou pleť. Pokud si nejste jistí, jak masáž provádět, můžete se poradit s Vaší kosmetičkou nebo se podívat na videa od odborníků.

Prostě a jednoduše dejte na své pocity a na to, co Vám dělá dobře.

Diskuze Vstoupit do diskuze
79 lidí právě čte
Zobrazit další články