Jakých 5 cviků vám posílí prsní svaly?

Nezapomínejte na prsní svaly, které je třeba posilovat jak u mužů, tak i u žen. Společně se podíváme na sérii několika cviků, se kterými svalovou hmotu snadno naberete.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Každá žena touží po plných prsou, nejlépe bez velké námahy. V článku najdete pět cviků, které si můžete zacvičit v pohodlí domova a při delším tréninku uvidíte, že se vaše prsa zpevnila. Je potřeba posilovat alespoň pár minut každý den, jedině tak uvidíte výsledky brzy.

Základem je pevný střed těla

Prvním cvikem jsou notoricky známé kliky. Pokud nezvládnete zacvičit klasiku, můžete zkusit ženské kliky, které se liší pouze v tom, že nohy nejsou natažené, ale kolena máte opřená o zem. Zkuste si odcvičit tři série po 15 opakováních.

iZdroj obrázku: Pixabay
Základní cviky na prsní svaly plně postačí

Na stejném principu funguje následující cvik, ke kterému se potřebujete pouze opřít o stěnu. Tělo nezapomeňte držet rovně a stejně jako u klasických kliků proveďte 15 opakování ve třech sériích.

Pomoci si můžete závažím, míčem nebo postelí

U třetího cviku budete potřebovat závaží. Jestli nemáte doma činky, naplňte si vodou pet lahve. Pro ty, kteří se cvičením začínají, stačí 0,5 litrové, ti zkušenější mohou použít dvoulitrové lahve. Ruce se závažím nechte volně vedle těla a poté rozpažujte na úroveň ramen.

Odcvičte si tři sady po 15 opakováních. Se závažím odcvičte i další ze cviků. Předkloňte se a ruce nechte volně dolů. Zůstaňte ve stejné poloze, jen ruce rozpažte. Dávejte pozor, abyste se neprohýbali v zádech!

iZdroj obrázku: Pixabay
Při cvičení myslete na efektivitu, i potřebný relax

K poslednímu cviku budete potřebovat gymnastický míč. Pokud ho ale nemáte, můžete využít pohovku nebo nízkou komodu či okraj postele. Nohy si položte na míč nebo postel, a dělejte klasické kliky. I tímto cvikem posílíte prsní svalstvo. Tento cvik opakujte 15x a dejte si dvě série.

Časté posilování se nerovná velké poprsí

Častým problémem u žen je, že poprsí posilují moc často nebo zachází až do extrému a na nic jiného se nesoustředí. Je to ale špatně, protože tím se svaly zkracují a ženám vznikají kulatá záda. Co je tedy správné?

  • Prsní svaly protahovat
  • Posilovat spíše spodní část trapézového svalu
  • Není dobré hubnout a zároveň posilovat, poprsí se zmenší

Ideální je cvičit alespoň 3x týdně, součástí posilování by mělo být i protažení.

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Zobrazit další články