Zvolit, či nezvolit krátký sestřih? Pravidlo 5,7 cm odhalí správnou volbu, radí stylistka. Stačí jen tužka a papír

Krátký sestřih některým ženám dodá perfektní šmrnc, jiným ale nesedí. Britský stylista vymyslel trik, jak zjistit, zda vám bude slušet, než se nůžky zakousnou do vašich kadeří.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Při pohledu na celebrity ostříhané na kluka určitě mnohé ženy napadlo následovat jejich příkladu. Není to však tak jednoduché. Někomu sice krátké vlasy sluší, jinému ale tak úplně ne. A jak poznat, ve které z těchto kategorií se nacházíme my, aniž bychom nejdříve shodily své dlouho pěstěné kadeře? Čekat, až znovu dorostou, je záležitost několika měsíců. Často i proplakaných měsíců. Naštěstí existuje jednoduchý trik, jak zjistit, zda vám krátký sestřih bude sedět.Dlouhé vlasy bývaly symbolem bohatství

I když krása není všechno, přesto však znamená dost. Pohledné ženy mají vždy otevřených více dveří, než ty, které o svůj vzhled nedbají. Nedílnou součástí osobní image je také sestřih vlasů. Dodá vaší osobnosti ten pravý a jedinečný charakter a osobitost, která na vás prozradí více než tisíc slov. Dříve ženy prakticky bezvýhradně nosívaly dlouhé vlasy, které si zkrátily až tehdy, když pomalu přicházely do věku babiček. A často ani tehdy ne.


iZdroj fotografie: Unsplash
K ženám vždy dlouhé vlasy neodmyslitelně patřily

Dlouhé vlasy historicky bývaly symbolem bohatství a moci. V případě žen také krásy. Naopak krátké vlasy nosívali otroci, zajatci a trestanci nejrůznějšího druhu. To byl také důvod, proč i muži v minulých epochách často nosívali delší účesy. Aby se ale žena nechala ostříhat na krátko? To bylo naprosto mimo společenské představy. Dnes už naštěstí doba pokročila a možnosti se dalece rozšířily. Už je to jen na nás, co si se svými vlasy provedeme. A jenom my je pak budeme nosit. A v tom je často problém.

Pravidlo 5,7 cm

Ženské obličeje mají různé tvary a každému z nich sedí něco jiného. Jiný tvar brýlí, jiné líčení a také jiný styl sestřihu vlasů. Některé dívky a dámy často nosí dlouhé vlasy po mnoho let a v obavě z neúspěšného sestřihu a dlouhé doby jeho nápravy se bojí experimentovat. Britský stylista jménem John Frieda ale objevil téměř magickou metodu, kterou nazval The 2,25“ Rule, tedy pravidlo 2,25 palců. Protože my v Česku máme metrický systém, dovolili jsme si toto pravidlo přejmenovat na Pravidlo 5,7 cm.

Abyste zjistili, jak se věci mají, stačí vám k tomu pravítko a tužka. Tužku si přiložte vodorovně pod bradu a pravítko svisle od lalůčku ucha dolů tak, aby oba předměty svíraly pravý úhel. Pokud bude tužka protínat pravítko v úrovni přesahující hodnotu 5,7 centimetru, raději byste se měli krátkým vlasům vyhnout. Pokud je ale tato vzdálenost menší nebo rovna 5,7 cm, směle vyražte do kadeřnictví.

Celebrity jsou živoucím důkazem

K ověření funkčnosti tohoto pravidla se podívejte na fotografii hereček Michelle Williams a Liv Tyler. Michelle, která nosí krátký sestřih „na kluka“, má krátkou bradu a vzdálenost mezi ní a uchem je malá. Proto jí sestřih tak lichotí. Na druhou stranu Liv se svým dlouhým obličejem vypadá skvěle ve svých dlouhých a bujných kadeřích.

Stylisté se shodují na tom, že tato metoda je perfektně spolehlivá a přesná. Proto, pokud si pohráváte s myšlenkou na zkrácení své kštice pod „společensky přijatelnou úroveň“, zkuste si nejprve přeměřit své míry od ucha k bradě. Pak budete přesně vědět, jak budete s výsledkem kadeřnické práce spokojená.

Co by vám řekli vaši blízcí, kdybyste přišla domů s krátkými vlasy?

Zdroj: Brightside

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Hliníkové střechy a fasády PREFA: Jaké jsou jejich hlavní přednosti?
Události247.cz
Drony by mohly pomoci vyhrát válku na Ukrajině. Rusko podle expertů zaostává hlavně v technice
JakZdravě.cz
Seznam tipů pro zdravé usínání, díky kterým budete spát celou noc
VědaŽivě.cz
5 záhadnějších míst než samotný bermudský trojúhelník. Pro podivné události dosud neexistuje vysvětlení