Tato žena má 130 centimetrů dlouhé vlasy | DámskýDeník.cz

Žena s nejdelšími vlasy na světě prozradila, jaké to je. 16 hodin týdně se o ně stará, občas fungují jako mucholapka

Pětatřicetiletá Alena Mazaniková z Ruska se chlubí tím, že péčí o své 130 centimetrů dlouhé vlasy tráví až 16 hodin týdně. Je ztělesněním Lociky.

i Zdroj fotografie: Se souhlasem Alena Mazanik
                   

Pětatřicetiletá Alena Mazaniková z města Leninsk-Kuzněckij měla vždycky dlouhé vlasy, ale v roce 2011 se rozhodla, že si vytvoří účes ve stylu Lociky. V nedávném interview se tak rozpovídala o své chloubě. Skutečná Locika musí mnohdy trávit okolo šestnácti hodin týdně péčí o své 130 centimetrů dlouhé kadeře. Podívejte se, co taková krása stojí. Skutečná Locika

Pětatřicetiletá Alena Mazaniková z Leninsku-Kuzněcova měla vždycky dlouhé vlasy, ale od roku 2011 si je nechává narůst, aby si vytvořila účes ve stylu Lociky. Třikrát až čtyřikrát týdně tak tráví cca čtyři hodiny přísnou péčí o vlasy, aby její kadeře zůstaly zdravé a krásné. Přestože je Alena na své vlasy hrdá, přiznala, že se jí do nich občas zachytí také hmyz. Pro ní je to však prý malá cena za to, jak nádherně vypadá. Krom toho byla na internetu v minulosti také kritizována, ale podle jejích slov se negativními názory nenechává obtěžovat. 


iZdroj fotografie: Se souhlasem Alena Mazanik

Experimentování s vlasy

V roce 1999, když bylo Aleně 13 let, tak si nechala ostříhat své 12 centimetrů dlouhé vlasy, aby zapadla do tehdejšího stylu. Velmi rychle si však uvědomila, že to byla chyba. Poté, co se vlasy vzpamatovaly, tak si je soustavně nechávala narůst. Když jí v roce 2006 bylo 19 let, měla je dlouhé už 22 centimetrů, a tak se rozhodla, že si je zkusí obarvit. V tom pokračovala až do svých 23 let v roce 2010, kdy experimentovala tak moc, že jí barvy vážně poškodily stav jejích vlasů. 


iZdroj fotografie: Se souhlasem Alena Mazanik

Když si v roce 2011 uvědomila, jakou škodu na svých vlasech napáchala, začala si vlasy znovu pěstovat a postupně si poškozené a obarvené části vlasů zastřihávala. Během několika následujících let tak pokračovala v pěstování svých kadeří a v roce 2018 se rozhodla, že chce mít velmi dlouhé vlasy, a začala péči o vlasy brát vážně. „V roce 2018 jsem si uvědomila, že chci velmi dlouhé vlasy a že se o ně musím dobře starat, aby byly zdravé,“ řekla Alena. „Líbí se mi, že jsou mé vlasy nadýchané a velmi jemné.“

„Ráda se češu a hladím si vlasy rukama“

Péče o vlasy jí zabere dvě až čtyři hodiny, a to třikrát až čtyřikrát týdně. K masáži vlasové pokožky používá Alena bylinné oleje a masky, které stimulují růst, v kombinaci se šamponem s jemnými povrchově aktivními látkami a hydratačními maskami na vlasy. Po umytí pak přijdou na řadu spreje, krémy a oleje, které vlasy drží v dobré kondici. Je však vidět, kolik péče jim již dala, jsou 130 centimetrů dlouhé a má je až ke kolenům. 


iZdroj fotografie: Se souhlasem Alena Mazanik

Svou cestu Alena dokumentuje online na Instagramu a TikToku, kde ji sledují téměř dva miliony lidí. „Někdy mi délka vlasů způsobuje problémy, například si na ně omylem sednu nebo je zachytím ve dveřích auta. Mohou se do nich zamotat i mouchy, brouci a motýli,“ s úsměvem na rtech dodává. 

Líbilo by se vám mít takto dlouhé vlasy, nebo preferujete kratší střihy?

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 517 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Prodej hrnčířské hlíny: Kde ji nejlépe pořídíte?
Události247.cz
Očkovat proti covidu se budou děti od pěti let. Ministr zdravotnictví Vojtěch řekl, od kdy to bude možné
JakZdravě.cz
Kolik a jakých potravin denně sníst, aby tělo získalo maximum vitamínů? Jednoduchá tabulka ukáže přesné množství
VědaŽivě.cz
Robotická chirurgie – budoucnost medicíny začíná tady a teď