Stylistka vybrala účesy pro ženy nad 50 let, které jsou letošním hitem. Sluší bez ostychu každé dámě

V padesáti letech se může žena cítit na rozhraní života. Ale rozhodně není třeba zoufat a schovávat se. Právě tento věk je ideální na to, abyste byla šik a trendy.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Tvrzení, že byste v určitém věku měla být přízemní a ne vyzývavá, je jistě mylné. Pokud se vám líbí dlouhé vlasy, mějte je dlouhé. Preferujete raději krátké? Nemusíte v nich vidět žádný problém. Ať jsou vlasy takové nebo jiné, nebraňte se změně účesu. Ovšem barvu volte vždy s rozmyslem. Připravili jsme pro vás několik střihů, které se mohou stát vaší inspirací. 

Delší mikádo

Pokud jste se rozhodli vyměnit dlouhé vlasy za krátké, abyste s nimi neměli tak velkou práci a po učesání jste vypadali krásně, vyzkoušejte delší mikádo. Jedná se o skvělý přechod, který zvýrazní obličej a ubere pár let. Pokud máte kulatější obličej, doporučujeme nechat delší ofinu přehozenou na jednu stranu. Jestliže máte obličej oválnější, můžete zvolit ofinu kratší, jistě neuděláte chybu.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Chris Jones

Pixie účesy nejsou jen pro kluky

Střih zvaný pixie bude skvělou volbou pro ženy, které z krátkých a neupravených vlasů potřebují vytvořit střih, který bude mít smysl a tvar. Je pravdou, že ještě před pár lety byl tento účes tvořen na pánských vlasech, ale s postupem času si ho oblíbily i ženy, nejen ty mladé, ale i starší. Jedná se o střih, kdy jsou vlasy na vrcholku hlavy delší než po stranách a vzadu. 

iZdroj fotografie: Se souhlasem Jana Wright

Asymetrické boby jsou úchvatné

Mnoho z nás může bob vnímat jako synonymum pro mikádo. Ovšem jiní v něm mohou vidět více, omlazuje a sluší snad každé z nás. Bob v krátké verzi sluší hranatému obličeji, kterému dokáže zjemnit rysy. Naopak kulatému obličeji sluší dlouhý střih bez ofiny. Jedno mají ale společné, promelírování sluší každému druhu. Ať je to melír barevný nebo v odstínu.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Alexandra Vaughan

Slušivý lob

Opět se jedná o obdobu mikáda a bobu, ale s tím rozdílem, že je lob dlouhý a může sahat až po ramena. Navíc může být doplněný o krásnou ofinu. Vzadu je většinou kratší než vpředu. Působí ohromujícím a dramatickým dojmem. Úchvatně na něm vypadají plážové vlny a krásné a jemné promelírování. Jeho velké plus je, že neexistuje pevně daná délka.   

iZdroj fotografie: Se souhlasem Chris Jones

Vrstvený bob pro jemné vlasy

Tento účes je ideální pro jemné vlasy, které postrádají objem. Pokud své kadeřnici či kadeřníkovi řeknete, že chcete sestříhaného boba, jistě bude vědět. Tímto způsobem jsou sestříhané vlasy jednoznačně nádherné a dokážou vás omladit o mnoho let. Lze ho nosit rovný, ale také s vlnami. Světlý melír na tmavých vlasech vypadá opravdu úchvatně, přidá jemnost a jiskru. 

iZdroj fotografie: Se souhlasem Chris Jones

Objemný a rovný pixie

Pixie střih, který dokáže podtrhnout ženskou jiskru a tvar krásného obličeje, kopíruje hlavu a sluší každé dámě, jež se nebojí velmi krátkých vlasů. Vzadu je sestříhaný a nahoře a po bocích je delší, maximálně však nad uši nebo pod uši. Na jemných a lehkých vlasech vypadá nejlépe. Není omezený věkem, sluší každé z nás. A pokud si nechcete barvit vlasy, ale máte je již šedivé, tento střih bude pro šedou barvu jako dělaný.

Který z těchto účesů vás zaujal nejvíce?

Zdroj: SouthernLiving

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Autor článku

Lucie Vágnerová

Zobrazit další články