Domácí zpevňující krém pro dokonale pevná prsa. Dopřejte jim péči, za kterou se do týdne odvděčí

Na vzhled a velikost poprsí působí v průběhu života mnoho faktorů, například těhotenství, kojení a věk. Jak ale následky přirozených změn potlačit, nebo dokonce zcela eliminovat?
i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Důvody povadlých prsou jsou různé a většinou si každou fází projde většina z nás. Začíná to v pubertě, kdy v důsledku hormonálních změn prsa nastartují svůj růst. „Pokud je dospívající slečna majitelkou velkého poprsí, může to být problém nejen do budoucna, ale i v průběhu růstu, kdy je pokožka v oblasti dekoltu velmi namáhána rozpínáním. Rychlý růst se může projevit zjizvením v podobě strií a povadlostí poprsí.“ uvádí francouzský plastický a estetický chirurg Olivier Gerbault. Stejný dopad může mít i výrazné kolísání hmotnosti v jakémkoli věku. Pokožka prsou by měla být pevná a pružná, aby zvládla všechny tyto změny ustát bez výraznějšího poškození.iZdroj fotografie: Pixabay

Každý žena sní o dokonalé kráse

Preventivní opatření dokáží zabránit nevzhlednému dekoltu

Stárnutí a fyzikálním změnám, které se odrážejí na naší pleti, se nevyhneme, ale můžeme tyto následky zmírnit. Uvolnění pokožky je způsobeno poklesem hladiny kyseliny hyaluronové, což se projevuje i na hýždích, stehnech a spodní straně paží. První pomocí je tedy její doplňování a to lze několika způsoby. Buď si ji můžete nechat injekčně aplikovat do podkoží, nebo používat zvnějšku aplikovatelné boostery. Ty naleznete v drogeriích v podobě speciálních masek nebo krémů. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Mít dokonalé poprsí nemusí být náročná věc

Na škodu není ani návštěva kosmetického salónu, ve kterém vám může školená kosmetička nanést masku na obličej a dekolt s o poznání větší koncentrací kyseliny, jejíž efekt poznáte během pár minut. Dobře uděláte, pokud budete své tělo zpevňovat pravidelným cvičením. Samozřejmostí je kvalitní spodní prádlo, s jehož výběrem vám poradí v každé specializované prodejně. 

iZdroj fotografie: Pixabay

K bujnému dekoltu může pomoci domácí krém

Dokonalý návod na zpevnění poprsí

V ňadrech se nachází zejména tuková tkáň a sval, který určuje jejich tvar. Pravidelným cvičením dosáhnete zpevnění a potlačení účinků gravitace, která vesele táhne naše vnady k zemi. Zaměřte se na posílení svalů nejen v této oblasti, ale i dalších problematických částí, jako jsou hýždě, stehna a bříško. Pokud bylo vaše tělo vystaveno velké zátěži (např. těhotenství), nebude zřejmě posilování s vlastní vahou dostačující, proto je dobré používat činky a jiné cvičební pomůcky. Samozřejmě můžete začít s posilováním až po uplynutí doby, kterou tělo potřebuje na srovnání – rozhodně nezačínejte s posilováním měsíc po porodu, mohlo by dojít k rozestupu břišních svalů, což následně vyžaduje pomoc fyzioterapeuta. 

Správné cviky vám zajistí dokonalý dekolt

Nevíte, jak začít? Pro začátek si osvojte pár cviků, které vaše tělo připraví na větší zátěž při posilování. Každodenním rituálem by se mělo stát cvičení, při kterém sepnete napnuté ruce v úrovni hrudníku a budete je silně tlačit proti sobě. Dojde k aktivaci a posílení prsních a hlubokých zádových svalů. Toto cvičení opakujte 10x za sebou každý den. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Naučte se cvičit a zpevněte svá prsa

Dopřejte pokožce péči, za kterou se vám odvděčí

Hydratace je důležitá, o tom žádná – vždyť naše tělo je tvořeno z 65% z vody. Jak ale podpořit pružnost a pevnost pokožky kromě používání hydratačních krémů? Vyzkoušejte různé přírodní masky, jejichž výroba je tak jednoduchá, že je zvládnete vytvořit i v pohodlí domova. Na jednu z nich budete potřebovat pouze kokosový olej, vaječný žloutek a okurku. Okurku nastrouhejte najemno, přidejte žloutek a postupně přimíchávejte olej tak, aby vám vznikla krémová pasta. Směs naneste na dekolt a nechte působit 30 minut. Poté opláchněte teplou vodou a na závěr zkuste ledovou sprchu – prokrví kůži a podpoří její pružnost. Můžete vyzkoušet i jemnou masáž pomocí kostek ledu, která bude mít stejný účinek jako studená voda.

Zdroj: Healthline

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 500 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Desetkrát silnější než chlór, v domácnosti funguje jako kouzelník. Domov bude zářit čistotou během pár minut
Události247.cz
Majitelka dopravní firmy neproplatila řidičům sanitek bonus za covid a peníze si nechala. Podle ministerstva to je v pořádku
JakZdravě.cz
Křen, často opomíjený kořen se pyšní zdraví prospěšnými benefity. Pročistí cévy a udrží silné srdce. Nesmí se to s ním ale přehánět
VědaŽivě.cz
Nejstarší dosud objevený meteorit, který patří k předchůdcům matky Země. Jde o vzácný přeživší kus zárodku zničené planety