Fatální chyby v líčení, které dělá naprostá většina žen. Není divu, že se pak tvoří akné – teď už znáte viníka

Pokud děláte tyto chyby v líčení, možná si tím nevědomky způsobujete akné. Díky líčení podtrhne každá žena svou krásu, ale také si může hodně uškodit.

 

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kosmetika a líčení jsou věci, které v dnešní době nezajímají pouze ženy, ale také muže. Někteří z nich se dokonce umí nalíčit mnohem lépe než některé ženy. Každý člověk si však časem sám přijde na techniku a styl líčení, který mu vyhovuje nejvíce. Nejvíce by si měl člověk dávat pozor hlavně na to, aby nedělal základní chyby, kvůli kterým se může neustále dokola objevovat na obličeji akné.

Vyberte si make-up vhodný pro vaši pleť

Jelikož má každý člověk úplně jinou pleť, je potřeba dbát na to, abyste při výběru neudělali chybu. Jakmile byste si zvolili špatně, pravděpodobně byste si pouze škodili. Některé make-upy mají tendenci ucpávat póry a kvůli tomu se poté můžete trápit s akné. Nejprve si tedy určete buď sami nebo u kosmetičky, jaký máte typ pleti a poté si běžte vybrat make-up. Pokud se vám bude zdát i přes kvalitní výběr, že vám způsobuje potíže, zkuste si pořídit kvalitnější nebo se poraďte u dermatologa.

Nenanášejte silné vrstvy

Make-up má schopnost se o pleť starat a také zakrýt nedokonalosti. Pokud ale nanesete opravdu velké množství v domnění, že tím zakryjete akné, mýlíte se. Spíše tímto krokem zvýrazníte vše, co jste chtěli zakrýt a vaši pleť akorát podráždíte. Make-upem totiž ucpete všechny pupínky. Nikdy nenanášejte make-up na akné, které jste předtím mačkali nebo ošetřovali, protože by se mohlo zanítit.

Používejte speciální pomůcky

Některé ženy jsou dlouhodobě zvyklé, že si make-up mohou nanášet jen pomocí prstů. Dříve totiž nebylo obvyklé, že by se při běžném používání make-upu používaly speciální houbičky nebo štětce. Díky těmto pomůckám si ale zajistíte čistou pleť a pomůcky vždy po použití můžete jednoduše umýt. Pokuste se tedy vyhýbat tomu, abyste si přípravek nanášeli pomocí prstů, ale využívejte k tomu věci, jež jsou na to určené.

Štětce a houbičky nezapomínejte čistit

I když se jedná o skvělé pomocníky, které mohou zamezit vzniku akné, nesmíte zapomínat na jejich čištění. V případě, že se na vaší pleti objeví pupínky, možná jste zanedbali péči o štětce a houbičky. Ty můžete umýt jen s pomocí vody a mýdla / šamponu nebo si lze zakoupit speciální spreje, které pomůcky také vydezinfikují a tím bude pleť ještě více chráněna před bakteriemi. Čištění provádějte alespoň jednou týdně.

iZdroj fotografie: Pexels

Pleť před spaním důkladně vyčistěte

Je vcelku běžné a normální, že se ženy ráno nalíčí a celý den na sobě mají make-up, který občas doplní nebo poupraví. V případě, že se líčíte každý den a odličujete se až před spaním, dbejte na to, abyste pleť odlíčili opravdu důkladně. Pravděpodobně vám nebude stačit jen voda ve sprše, ale je nutné si vzít vatové tamponky a speciální přípravky na odličování. Pro větší jistotu pleť odličte dvakrát.

Jaké triky se osvědčily vám, abyste neměli akné?

Zdroj: Mirror

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články