Nostradamovy vize se plní jedna za druhou: Předpověděl dokonce i požáry v Řecku

Mrazivá proroctví proslulého francouzského astrologa a vizionáře se nejednou naplnila v minulosti a děje se to i letos. Předpověděl ekonomickou krizi, válku i ukrutná vedra.

Portrét Nostradama i Zdroj fotografie: Alonso de Mendoza / Creative Commons / CC0
                   

Děsivé události, které letos lidstvo prožívá, předpověděl už v 16. století francouzský lékař a astrolog Michel de Nostredame, který je známý jako Nostradamus. Proslul díky svým sbírkám nazvaným Proroctví, které obyčejnému člověku mohou nahánět hrůzu. Jeho záhadné věštby se totiž naplňují. Předpověděl například Velkou francouzskou revoluci, vzestup Adolfa Hitlera, atentát na Johna F. Kennedyho, a dokonce i teroristické útoky z 11. září 2001 na Světové obchodní centrum.

Používal astrologii i okultní vědy

Z proroctví vizionáře, který zemřel před 500 lety, prostě běhá mráz po zádech. K předpovědím vizí budoucnosti Nostradamus používal astrologii, vlastní metodu nazvanou noční bdění a zřejmě i další okultní praktiky. Při psaní svých čtyřverší používal archaickou větnou skladbu, anagramy, symboly, alegorické obraty i mytologické narážky. To ztěžovalo přesné pochopení jeho vizí. Možná i proto bývala v minulosti jeho proroctví zpochybňována.

V každé době ale měl zastánce. Zejména když se jeho záhadné věštby začaly naplňovat jedna za druhou. Nostradamova nejslavnější a velmi přesná vize předpověděla smrt krále Jindřicha II. Podle něj se starý a mladý lev utkají v zápase, při kterém mladý starému vypíchne oko a zraněný lev zemře v ukrutných bolestech. A Král Jindřich II. skutečně zemřel na následky poranění oka, které mu při turnaji probodl kopím hrabě Montgomery.

Věděl o útoku na papeže i dvojčata

Jeho vize se týkají i současnosti. Podle vykladačů Nostradamových veršů vyvěštil například atentát na papeže Jana Pavla II., který se odehrál v roce 1981, nebo útok na newyorská dvojčata v září 2001. Předpověděl také velkou hospodářskou krizi v roce 2023, smrt královny Alžběty II. a nástup Karla III. na trůn nebo válku mezi Ruskem a Ukrajinou. Proslulý vizionář dopředu věděl, co se stane i během letošních letních prázdninových měsíců. A znovu se nemýlil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jednou z nejděsivějších předpovědí Nostradama pro rok 2023 totiž bylo, že svět postihnou těžké přírodní katastrofy a extrémní klimatické změny. Před časem Světová meteorologická organizace uvedla, že posledních 7 let patřilo k nejteplejším v historii Země. Letos jižní Evropa bojuje s ukrutným vedrem. Třeba na Sardinii teploty vyšplhaly k 48 stupňům Celsia, v Řecku nebo ve Španělsku překročily čtyřicítku.

Předpověděl ničivé požáry na Rhodosu

Letošní řádění přírody Nostradamus předpověděl dost konkrétně. „Slunce peče zářící moře: živé ryby v Černém moři se budou pomalu vařit ve vodě, všechny uhynou. Rhodos a Janov budou hladovět, místní obyvatele bude trápit horko,“ uvedl ve svém proroctví. A řecký Rhodos skutečně zasáhla nebývalá vlna veder, kdy teploty dosahovaly až 40 stupňů Celsia. Na ostrově vypukly obrovské ničivé požáry a evakuovat se muselo 19 tisíc lidí. Mnozí se domnívají, že nejde o náhodu a že Nostradamus předpověděl katastrofu, která může být jen začátkem.

Co říkáte na to, jak se plní letošní předpověď Nostradama?

Zdroj: FemCafe
Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články