Astrolog Nostradamus předpověděl události roku 2023: Čeká nás válka, kolonizace Marsu i klimatické změny

Svou knihu vydal před více než čtyři sta padesáti lety. Přesto její poznatky na nový rok nejsou už na jeho začátku daleko od pravdy.

nostradamus i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tisk a ostatní média se jen hemží předpověďmi a zprávami o roce 2023, ze kterého zatím uplynul jen necelý měsíc. Mezi tyto informace přispěl také francouzský astrolog Michel de Nostredame. Jinak je běžně známý pod jménem Nostradamus. Jde spíše o takovou zjednodušenou přezdívku. Jeho dílem je kniha s předpověďmi, které způsobují adrenalinové mrazení. Kniha nese název Les Prophéties a vydal ji před více než čtyři sta padesáti lety.

Ekonomika a kanibalismus

Nostradamus předpověděl, že selhávající ekonomika přiměje lidstvo ke kanibalismu. „Med bude mnohem dražší než vosk. Cena pšenice bude vysoká. Lidi to vyvede z míry.“ V přeneseném významu budou tedy životní náklady jedince v roce 2023 i nadále stoupat. Dalo by se říci, že tato předpověď se opravdu shoduje s aktuální situací a vysokou inflací. Myšlenka kanibalismu je však stále metaforická.

peníze v kufru iZdroj fotografie: Depositphotos

Světová válka

Této předpovědi je konkrétně věnována jedna část knihy: „Nastane sedm dlouhých měsíců války, lidé budou umírat kvůli rozmarům ďábla. Jejich duševní světlo však nepadne do rukou zlých duchů.“ V současnosti představuje adekvátní spojení předpovědi se skutečností konflikt na Ukrajině. Další eskalace této války může vést k rozpoutání dalšího celosvětového konfliktu.

Britské ostrovy

Naposledy předpověděl Nostradamus smrt královny Alžběty II. Následující předpověď se týká krále Karla III. a jeho syna Harryho. Pasáž z knihy zní: Protože nesouhlasili s rozpadem jeho manželství, tak tento lid vytlačí krále ostrovů. Nahradí jej ten, o kterém nikdo nečekal, že bude králem.“ Poselství tak říká, že krále Karla nahradí jeho mladší syn. Ten však zatím pouze publikoval svou knihu a dokument.

Mimoplanetární katastrofa

Nostradamus také předpověděl pokusy lidstva o kolonizaci planety Mars. Tuto výpravu vede Elon Musk a jeho společnost SpaceX. Musk opakovaně hovoří o plánu na dosažení Marsu. Prorokův názor je však takový, že osoby, které první vkročí na tuto planetu, postihne zkáza a něco velmi špatného. Elon Musk zatím žádnou z předpovědí nevzal na zřetel.

zeme-vesmir iZdroj fotografie: Depositphotos

Stav půdy

Podle astrologa postihnou Zemi v roce 2023 další klimatické změny a s nimi spojené katastrofy. „Suchá půda ještě více vyschne a tam, kde je přemíra vody, jí přibude ještě víc.“ Tato předpověď rozhodně není, jak se říká, výstřelem do tmy. S klimatickými změnami a jejich dopady na životní prostředí se lidstvo potýká již delší dobu. Tragický stav planety se v novém roce jen tak nezmění.

Která předpověď se vám zdá nejpravděpodobnější?

Zdroj: JPost
Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články