Vybavení, které nesmí chybět v žádné kuchyni pro zlepšení či udržení skvělé formy

Pokud zůstaneme déle doma, jako se to nedávno stalo většině z nás, může nás to svádět k tomu, abychom celé dny promarnili válením se na gauči u nějakého seriálu či filmu a cpát se při tom popcornem a nezdravými dobrotami. Ano, je to jedna z lákavých možností a ze začátku nás to může bavit, ale z dlouhodobého hlediska by se takové dny mohly velmi podepsat na našem těle a také na celkovém zdraví.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

A to opravdu nikdo z nás nechce. Naopak bychom měli tuto dobu maximálně využít v náš prospěch, abychom se potom cítili co možná nejlépe a nepromarnili tak naši jedinečnou možnost k tomu, začít žít konečně zdravě.

Jedním z těchto kroků je jednoznačně pohyb, ať už se vrhnete do domácího cvičení, nebo si při úklidu pustíte hudbu a budete tančit, záleží jen a jen na Vás. Nezapomeňte, jakýkoliv pohyb se počítá. Další a poněkud zásadnější krok je zdravé stravování. To Vám nastartuje metabolismus a navíc vytvoří energii na daný den.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Kuchyně by měla být hlavně praktická

Jak si udržet přehled o tom, co jíte

Existuje mnoho kuchyňských pomocníků, pomocí kterých si můžete udržovat přehled o tom co, a kolik toho sníte.

Níže uvádíme příklady, které doporučují i samotní dietologové:

  • Digitální kuchyňská váha
  • Kuchyňský robot
  • Spiralizér

Digitální kuchyňská váha

Digitální kuchyňská váha je skvělým nástrojem pro jednoduché a rychlé vážení potravin a ušetří spoustu času a stresu při vaření podle konkrétních receptů. Také je skvělá pro ty, kteří chtějí mít kontrolu nad tím, kolik toho za den snědli a můžou si tak jednoduše zvážit jednotlivé porce.

Kuchyňský robot

Nemáte moc času a chcete si rychle a snadno připravit zdravý a vyvážený pokrm? Potom pro Vás bude kuchyňský robot tím pravým ořechovým. Můžete v něm jednoduše připravit polévku z čerstvé zeleniny, také Vám pomůže připravit těsto na fitness dezert nebo během minutky připraví zdravé a velmi populární smoothie.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
vybavení kuchyně usnadní vaření

Spiralizér

Milujete těstoviny, ale chtěli jste už dávno zkusit zdravější variantu? V tom případě musíte vyzkoušet spiralizér. Pomocí tohoto zázračného pomocníka můžete vykouzlit stejnoměrné špagety, například z cukety či mrkve, nebo si vyrobit domácí spirálové chipsy z brambor. Máte tak rychle zdravou a chutnou pochoutku či plnohodnotné jídlo.

Doufáme, že Vám naše tipy pomohou k tomu, abyste se ve svém těle cítili skvěle. A teď záleží už jen a jen na Vás J.

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články