Velmi malou koupelnu lze proměnit v kouzelné místo

Koupelna je jednou z nezbytných místností v každém domě i bytě. I když je malá, může působit útulně a větší, než ve skutečnosti je. Stačí znát několik tipů, na které se při realizaci i úpravě zaměřit.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Máte doma velmi malou koupelnu? To pak není jednoduché se do ní vejít. Obzvláště, pokud máte plno věcí, které tam potřebujete umístit. Komplikací je také pračka a sušička. Chtěli byste mít koupelnu uzpůsobenou tak, abyste se do ní bez problémů vešli a dalo se v ní dobře hýbat? Pak čtěte dál, následující typy Vám budou určitě nápomocné.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Z každého místa lze vyčarovat kouzelné místo

Většina lidí vyhledává koupelnu spíše větší velikosti, obzvláště pak mladí lidé a rodiny s dětmi. Neznamená to ale, že útulná koupelna musí být většího rozměru, i když se hodí každá trocha místa navíc, ne každý má možnost velké koupelny. Důležité je, aby koupelna nabízela pohodlí, byla útulná a zároveň i hezká na pohled. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
I malá koupelna může být útulná

Využijte každé možné místo

V malé koupelně je třeba využít každý centimetr, ale je třeba využít jej chytře, aby koupelna nepůsobila moc stísněně a přeplácaně. V malém prostoru lépe působí nízká vana, která vizuálně nezabírá tolik místa. Pokud bude do malého prostoru umístěn vysoký sprchový kout, prostor bude velmi stísněný.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Mít dokonalou koupelnu není složité

Dobré je umístit skříňku s úložným prostorem pod umyvadlo i nad záchod. Na stěnu podél vany umístěte poličku, na kterou si můžete odkládat veškeré sprchové gely a prostředky na mytí. I přes to, že je Vaše koupelna malá, můžete v ní být spokojeni. Stačí jen, když si ji správně přizpůsobíte malému prostoru. 

i

Poslední tip na závěr

Pokud byste potřebovali do své koupelny menší vanu než ty, co se běžně prodávají, můžete zkusit koupit kovovou nádobu, která by se Vám velikostně líbila. Poté obložíte vanu Vámi zvolenými dlaždicemi a můžete si tak vytvořit vanu přesně podle svých představ.

iZdroj fotografie: Pinterest.com
Inspiraci se meze nekladou

Do vlastní vany si můžete také udělat šuplíky jako úložné prostory pro ručníky, kosmetické přípravky, prášek na praní a další věci. Pokud se Vám podaří vanu a pračku umístit tak, že mezi nimi vznikne ještě trochu místa, můžete ho využít na poličku, na kterou můžete odkládat třeba otevřené přípravky pro péči o tělo.

i
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články