Jak bez poškození odstranit ze stolu vosk ze svíček? Led je šetrný pomocník, který si poradí bleskově a bez námahy

Opět vám vytekl vosk ze svíčky na stůl, ale nevíte si rady s jeho odstraněním, tak aby na povrchu nezůstaly škrábance? Tak tento článek je právě pro vás.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Pokud jste někdy nechali svíčku hořet bez dohledu a přetekl vám z ní vosk, ať už na stůl nebo skříň, a vy jste nevěděli, co s tím, tak se držte. Opravdu není potřeba, abyste se ho snažili násilně seškrábat. Protože je tu jeden mnohem jednodušší a šetrnější způsob. A to je použití kostek ledu. Nevěříte? Čtěte dál a všechno se dozvíte.

Led, pomocník s očištěním rozlitého vosku

iZdroj fotografie: Depositphotos

Takže má led opravdu potenciál vyřešit tento problém? Odpovědí je, že rozhodně ano. Led totiž ještě horký vosk rychle, během dvou minutek, zchladí a tím ho ztuhne. Tudíž nebudete rozhodně muset ničit svůj nábytek škrábáním a zbytečně strávit deset minut odstraňováním vosku. Tento způsob vám nezabere téměř žádný čas a můžete se na něj rozhodně spolehnout.

Použití ledu na odstranění vosku ze svíčky

Postup je velice snadný, stačí vzít igelitový sáček a naplnit ho kostkami ledu z mrazáku. Ten pytlík, plný ledu, poté položíte na vosk a necháte ho několik málo minutek na něm ležet. Faktem je, že horký vosk v chladnu ztuhne. Takže po chvilce můžete sáček odebrat z vosku. Ten by měl být dostatečně ochlazený a ztuhlý, aby ho bylo možné jednoduše sebrat ze stolu, bez škrábaní, které by zanechalo nechtěné nenapravitelné rýhy.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Takže až vám příště přeteče svíčka nebo ukápne vosk, budete vědět, že není třeba si brát do ruky nůž, či jiný ostrý nástroj a kvůli vosku si zničit nábytek. Ale stačí si vzít na pomoc obyčejný igelitový sáček naplněný kostkami ledu. A postupovat dle tohoto návodu a vosk dostanete rychle a šetrně dolů z povrchu.

Zdroj: Best Life Online

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Zobrazit další články