Muž vydělává balík na tom, že nic nedělá. Má to ale i svá úskalí

Každý má nějakou práci, aby vydělal peníze, a uspokojil tak všemožné potřeby. Mladý muž ale pracuje úplně jinak.

Štos bankovek i Zdroj fotografie: Piqsels
                   

Lidé se živí mnoha způsoby. Někteří pracují manuálně, jiní v pohodlí kanceláře, či mají všelijaká zajímavá zaměstnání kombinující obé. Každému ale vyhovuje něco zcela jiného. Draví lidé, kteří se nebojí proaktivně komunikovat a touží po profesním růstu, asi těžko budou vykonávat práci knihovníka. Naopak člověka, který má rád pohyb, by zcela jistě nenaplňovala práce sedavá a trápil by se. Muž z Japonska ale pojal svou výdělečnou činnost zcela jiným způsobem.

Extrémní izolace má pojmenování

Společnost a blízkost někoho je pro některé lidi zcela vzdáleným snem. Obecně je známo, že lidé, obzvláště pak mladí, se scházejí čím dál tím méně a preferují komunikaci skrze sociální sítě. Tento nešvar byl prohlouben v době, kdy se šířila pandemie Covid-19 a lidé byli nuceni žít po nějakou dobu v úplné izolaci. To nedělá dobře nikomu, ale v Japonsku je situace vůbec nejkritičtější. Na Japonce jsou obecně kladeny velmi vysoké nároky. Musí být stále nejlepší, a to nejen ve studiu, ale i v práci. A to se musí někde projevit. Tedy na psychickém rozpoložení.

Přihlaste se k našemu newsletteru a mimo jiné získáte možnost účastit se soutěže a mít přehled o dalších nabídkách našich partnerů. Soutěž je pouze pro aktivní odběratele novinek.


Muž varuje ostatní majitele psů, aby je nenechávali doma samotné. Jeho příběh je smutnou motivací

Muž na sedačce iZdroj fotografie: Piqsels
Tisíce Japonců trpí extrémní izolací.

Doba nucené izolace pak tisíce Japonců zcela semlela a dokonce už několik let neopustili svůj byt. Tento „trend“ má své speciální označení – hikikomori, jak uvádí Reflex. Mladý Japonec Shoji Morimoto pracoval až do roku 2018 v kanceláři jako řadový pracovník. Poté ale dostal výpověď s odůvodněním, že jeho práce nepřispívá rozvoji společnosti. Zkusil si tedy na takovém nicnedělání vybudovat novou kariéru. A světe div se, vydělává mu to.

Profesionální společník

Shoji pronajímá svou osobu, ale pozor, rozhodně se nejedná o služby se sexuálním podtextem. Lidé trpící samotou a bez přátel si mohou pronajmout jeho čas, aby na ně například čekal v cíli maratonového běhu, šel s někým na koncert či sloužil pro povídání si skrze videohovor s paní, která zrovna maluje svůj byt. Požadavky jsou velmi rozličné. Nijak aktivně se ale do hovoru nezapojuje, často slouží jen jako rameno pro ty, co se potřebují vypovídat, a neodpovídá, není-li tázán. Loňský rok si takto vydělal přes 80 000 dolarů, tedy skoro 2 miliony Kč. Má to ale i své temnější stránky.

Fanoušek byl během koncertu vyzván, aby si zahrál společně s oblíbeným hudebníkem. Svým vystoupením odrovnal všechny přítomné

Party iZdroj fotografie: Piqsels
Shoji musí dělat někdy i věci, které mu nejsou příjemné.

Byl jsem postaven do těžkých situací, jako je stát ve frontě pod žhnoucím sluncem či hodiny v mrazu, účastnit se bouřlivých večírků s cizími lidmi, aniž bych tam někoho znal,“ řekl Shoji pro CNBC. Lidé jsou sociální tvorové, a tak vyhledávají společnost jiné osoby nebo třeba i psa, jak DámskýDeník dříve uvedl.

Co děláte pro to, abyste netrpěli samotou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články