Kavárna zaměstnala psa z krásného důvodu. Pro hodně lidí je záminkou pro opětovné návštěvy jejich podniku

Majitelé kavárny se rozhodli rozšířit svůj personál o opuštěného pejska, který se stal nedílnou součástí podniku. Právě díky němu začalo přicházet čím dál více lidí.

i Zdroj fotografie: Depositphoto
                   

Psi jsou podle mě důležitými společníky lidí, kteří by neměli zůstat sami na ulici nebo tam, kde se o ně nikdo nestará. Bohužel však někteří jedinci ignorují skutečnost, že ačkoliv jsou to zvířata, mají také city a potřebují naplnit láskou a štěstím svých páníčků. Podobně tomu bylo u tohoto čtyřnohého chlupáče, o kterém nedávno informoval web 365animali. Jeho smutný osud však naštěstí zvrátili majitelé kavárny, kteří jej navíc zařadili mezi svůj pracovní personál. Dnes díky jeho přítomnosti navštěvuje podnik mnohem více lidí.  

Záchrana opuštěného psa 

Když se majitelé kavárny v argentinském městečku Chivilcoy jako každý všední den procházeli po městě, všimli si malého pejska, který se celý klepal a nevěděl, kam jít. Již zprvu jim bylo jasné, že jej někdo opustil a nebohé zvíře tak čekal velmi temný osud. Jelikož však byli dobrosrdeční a svědomí jim nedovolilo psa opustit, rozhodli se, že ho zachrání a vezmou k sobě domů. Tehdy mu také dali jméno Corchito a nechali jej podstoupit všechna vyšetření, aby zjistili, zda netrpí žádným onemocněním nebo jinými problémy. 

Dobrosrdečný pár, který psa zachránil, byl zároveň vlastníkem kavárny, která byla vyhlášená pro svou ochotu pomáhat zvířatům a otevřeností každému zákazníkovi. Nového kamaráda tak již během prvního dne vzali s sebou do práce, aby se mohl spřátelit s personálem a trávit s novými majiteli co nejvíce času. Když se však otevřely dveře podniku, kde mu dali jídlo a lásku, pocítil ihned jedinečné spojení. Choval se jako vzorný pes, byl přátelský a snažil se dokonce pomáhat, díky čemuž si mezi všemi získal velkou důvěru a všichni si jej začali vážit.

Společník mnoha zákazníků 

Takové chování bylo pravděpodobně odrazem toho, čím si nebohé zvíře muselo projít. Když jej totiž původní majitelé vyhodili z domu, neměl kam jít a byl zdrcen, jak mohou být lidé krutí. Dokonce se jej podle webu Misanimales pokusila nejprve adoptovat sousedka, která se znala s majiteli baru, ovšem on se raději vrátil do ulic, protože nemohl snést život v blízkosti jeho bývalých majitelů, kteří se k němu obrátili zády. Naštěstí však nyní dostal šanci na nový, spokojený život, kde si jej všichni vážili a mohl být dokonce užitečný. 

Dnes je Corchito k nepoznání. Podle vlastníků kavárny je plný energie, přátelský, a dokonce si vysloužil pracovní pozici – věnuje se zákazníkům, kteří přichází do podniku sami a nemají žádnou společnost. Jeho přítomnost navíc v poslední době začala přilákávat čím dál více lidí, kteří si bez něj již nedokáží vychutnat svou kávu nebo dobrý drink během večera. Zajímavé také je, že s tímto chováním začal sám od sebe. Pravděpodobně to bylo proto, že věděl, jaké to je být sám, a nechtěl, aby se zákazníci cítili smutně nebo osaměle. 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Dickens (@dickens_restobar)

Nyní má i nové kamarády 

„To, co dělá Corchito, je naprosto úžasné. Sama vlastním kavárnu a takového psa bych rozhodně u nás uvítala. Je to skvělý nápad, jak zpříjemnit zákazníkům čas strávený při ranní kávě nebo večerní skleničce dobrého alkoholu. Zachráncům pejska patří všechen respekt, že jej nenechali na ulici a raději mu pomohli využít jeho potenciál,“ sdělila naše čtenářka Jarka ze Zlína. O podobném příběhu opuštěného pejska jsme na webu DámskýDeník psali nedávno, tehdy však nebohé zvíře samo přišlo na kliniku, aby požádalo veterináře o pomoc. 

Jak by se vám líbilo mít takového společníka v kavárně?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články