Rodina vůbec nechápala, proč jejich 90letá babička plete hromadu svetrů. Zdůvodnění je více než dojemné.
Starší osoby mnohdy dělají kroky, kterými znervózňují své rodinné příslušníky. Paměť jim už tolik neslouží, takže časté doptávání se a vzpomínání na dávné kamarády, přátele, události a momenty jsou jim blízké. Starší osoby často sužují nejen četné zdravotní komplikace, ale také pocit osamocení.
Dlouhé čekací listiny
Domov důchodců je pro mnohé dobrou volbou. Nejenže je o staré osoby postaráno odborníky, ale mají také uvařeno, čisté ložní prádlo a program. Různé kulturní akce, přednášky, besedy a rukodělné činnosti jim pomáhají zlepšit a prohloubit sociální vazby, vylepšit jemnou motoriku a přenést se přes mnohdy monotónní program všedního dne. Na volné místo v domově důchodců je ale nutné čekat.
Web iDnes uvedl, že čekací doba jsou 2 měsíce, ale i 15 let. Důležitým kritériem pak není pořadí uchazečů, ale naléhavost konkrétního případu. „Babička je v domově pro seniory už asi 3 roky a je tam moc spokojená. Snažím se ji navštěvovat i s dětmi, jak jen čas dovolí. Bohužel nebylo v silách nikoho z nás starat se o ni tak, jak potřebovala. Této volby ale nikdo z nás nelituje,“ napsala paní Agáta M. z Třebíče.
Dojemné gesto stařenky
Květen tohoto roku byl pro brazilský stát Rio Grande do Sul nesmírně tragický. Během květnových záplav, které byly dle webu MongaBay nejhorší v celé historii, přišlo o život téměř 200 osob a stále se potýkají s jejich následky. Obrovské množství lidí přišlo o rodinné příslušníky, domov, práci a stabilitu. Jsou ale lidé, kteří nejsou k neštěstí cizích laxní. Jako i 90letá stařenka, která nemůže pomoci finančně, a tak se rozhodla pomoci jiným způsobem.
Když žena začala plést velké množství vlněných svetrů, rodina nejprve nechápala její záměr. Až později řekla, že jsou právě pro děti z postižených oblastí, aby jim alespoň nebyla zima. Podobně ušlechtilé gesto dělá i téměř 100letá žena, která denně stráví u šicího stroje i více než 8 hodin, jak DámskýDeník psal.