11 přátel ve věku 65 až 85 let vymyslelo plán, jak se vyhnout domovu důchodců. Pořídili si společně dům

Skupina opravdových přátel nechtěla strávit zbytek života v odloučení v domově důchodců, a tak se tito senioři rozhodli zrealizovat svůj velkolepý plán.

domov-duchodcu i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Bohužel ne každý má to štěstí poznat skutečného přítele. Když na něj ale narazí, jejich přátelství trvá až do konce života. A když se takto sejde parta skvělých lidí, kteří navíc dostali opravdu originální nápad, znamená to, že se hledali, až se našli. To je případ jedenácti přátel v již pokročilejším věku, kteří se rozhodli nestrávit své poslední dny v domově důchodců, ale v té nejlepší společnosti.

Skupina přátel dostala šílený nápad

Někteří lidé se v životě ostatních objeví, pobydou, ale dříve či později odejdou. Jsou tedy považováni za známé, nikoli za pravé přátele. Ti se chovají jinak. Tráví spolu co nejvíce času, pomáhají si, navzájem se svěřují a plánují i nemožné. Přesně takovýto vztah má mezi sebou skupina jedenácti lidí ve věku pětašedesát až pětaosmdesát let. Tito senioři vymysleli způsob, jak se vyhnout domovu důchodců.

Přátelé si postupem času uvědomili, že budou jednoho dne staří, odkázáni na pomoc svých dětí či pečovatelek v domově důchodců, čemuž se ale chtěli vyhnout. A tak vymysleli plán, jak zůstat spolu a nemuset se rozdělit a stěhovat každý jinam. Rozhodli se proto vytvořit obrovský dům a přeměnit jej, jak uvádí i web PositiveVibration, ve speciální rezidenci, v níž stráví zbytek života.

Senioři si splnili svůj velký sen

Senioři svůj nápad plánovali a realizovali mnoho let, až konečně stanuli před budovou nazvanou „La Maison d’Isis“, která byla postavena tak, aby zde obyvatelé nalezli soukromí, ale zároveň mohli trávit společný čas, jak ukazují i fotografie zveřejněné na Facebooku. Každý z nájemníků má svůj prostor zařízený dle vlastního vkusu a uvážení a společné prostory, které jsou maximálně využity.

Traditionnelle journée à St Projet aujourd’hui : détente et convivialité.

Zveřejnil(a) La Maison d’Isis dne Neděle 9. července 2023

Tito dlouholetí přátelé si tak splnili sen. Mohou trávit čas společně, neobtěžují své blízké a jsou si vzájemně oporou, podporují se při jakýchkoli obtížích a naslouchají problémům. Jsou šťastní, že se vyhnuli domovu důchodců, kam se mnoha seniorům nechce, jelikož se zde cítí osamělí a nechtění. Na DámskémDeníku jsme již psali o ženě odložené do domova důchodců, jejíž syn si naštěstí uvědomil, čeho se vlastně dopustil.

Jak se vám jejich nápad libí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články