99letá babička spojila dobrý skutek a koníček v jedno. Každý den prosedí u šicího stroje, mnohdy i 8 hodin v kuse

Je velké štěstí, že jsou mezi lidmi i takoví andělé, jako je paní Lilian. I přes svůj úctyhodný věk denně pomáhá potřebným.

Šicí stroj i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Jsou lidé, kteří mají srdce na dlani. A rozhodně je to nedělá zranitelnými. Naopak, jak se říká, dej a bude ti dáno, přej a bude ti přáno. Věnovat svůj volný čas, peníze a síly pro dobro někoho jiného není každému vlastní. Člověk je od přírody egoista a myslí především sám na sebe. Jsou ale naštěstí i jedinci, kteří se z těchto okovů dokáží vyprostit a rozšířit svou pomoc i dál. Do míst, kde je chudoba denním chlebem a kde je to obzvláště potřeba.

Afrika prohrává boj s hladem

Nespočet humanitárních organizací intervenuje v Africe. Je pro to dobrý důvod. Tento kontinent sužuje velké sucho, a tedy nedostatek vody, jehož následkem je nemožnost pěstovat plodiny. Přibližně 20 milionů lidí čelí hladomoru a bohužel zhruba 6 milionů dětí na něj ročně umře, jak informuje web Aktuálně. Děti a dospělí ale neumírají „pouze“ na hlad. Sužují je všelijaké nemoci a nákazy, na které nemají očkování. Osvěta je v tomto ohledu mizivá.

Hřbitovní svíce a květiny

6letý chlapeček přišel k matčině hrobu a řekl: „Vstávej mami, mám hlad.“ Pak se stalo něco neuvěřitelného

Africký chlapec iZdroj fotografie: Pixabay
Ročně umřou v Africe miliony dětí na hladomor.

Stejně tak toto číslo značně ovlivňuje také obrovská negramotnost a chudoba, se kterou souvisí například také nesprávné či neexistující hygienické návyky. Pomoci je spousta. Ať se jedná o potraviny, očkovací vakcíny, hygienické potřeby či léky. Z nesnadných poměrů může dítě vyprostit také adopce. Život malého podvyživeného chlapce, který by na ulici zemřel, změnila sociální pracovnice z Dánska, jak DámskýDeník psal.

Šicí stroj se nezastaví

Pomoci těmto lidem je ale možné i jinak. Lilian Weberové je 99 let a žije na farmě v americkém státě Iowa. Jako malá vyrůstala v chudých poměrech a vzpomíná, jak jí maminka šila šaty. A protože jí není cizí osud jiných a zároveň není v jejích možnostech podporovat děti finančně, zasedla za šicí stroj. Ve svém věku stihne ušít 1–2 šatičky denně. Jedny jí trvají zhruba 4 hodiny, poté si Lilian dá polední pauzu a odpoledne dělá finální úpravy.

Jednoduchý a rychlý návod, jak si vyrobit stylovou zástěru bez šití

99-year-old Lillian Weber makes a dress for a small child in Africa every single day! In the past two years, Lillian…

Posted by Age UK on Thursday, August 14, 2014

Každé šaty jsou zcela jedinečné. Zatím jich stihla ušít 840. A jaký je její cíl? Ráda by ušila celkem 1000 šatů, než dosáhne věku 100 let, píše web DailyMail.

Jak byste africkým dětem pomohli vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články