Malý chlapec málem zemřel hlady. Díky vlně lidské solidarity nyní žije šťastně s novou rodinou

Africký chlapec trpěl silnou podvýživou. Jeho smutný osud chytil za srdce nejen sociální pracovnici Anju Ringgren Lovén, ale také celý internet.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Denně zemře na podvýživu kolem patnácti tisíc dětí. Některé děti však mají štěstí a dostane se jim včasné pomoci. Stejně jako malému chlapci z Nigérie. Po dlouhém strádání se dostal do péče sociální pracovnice a ta svým gestem zachránila nejen jeho, ale i mnoho dalších dětí. Někdy stačí málo, abyste někomu pomohli z nouze nebo mu dokonce zachránili život.Opustili své dítě kvůli pověrám

Anja Ringgren Lovén z Dánska pracuje jako sociální pracovnice v Nigérii, kde pomáhá hladovějícím a nemocným obyvatelům. Za tu dobu se setkala s utrpením, beznadějí i se srdceryvnými příběhy. Ovšem osud malého chlapce ji zasáhl více než cokoliv jiného. Rozhodla se dát světu vědět o otřesných podmínkách, ve kterých musí děti přežívat. Na svém facebookovém profilu zveřejnila chlapcovu fotografii a tak velkou odezvu sama nečekala.  

Chlapečka, kterému byly pouhé dva roky, opustili rodiče. Mysleli si, že je prokletý, připomínal jim čarodějnici, a aby jim nepřinesl neštěstí, raději od něj odešli. Chudák chlapec se po dobu osmi měsíců toulal zemí sám a přežíval jen se štěstím. Když ho Anja Ringgren Lovén našla, byl v zuboženém stavu a hrozilo, že podvýživě podlehne. Naštěstí dánská pečovatelka zasáhla.

Lidem nebyl jeho osud lhostejný

Dítě nazvala Hope, anglicky naděje, a vychovává ho společně s manželem. Chlapeček se uzdravil, začlenil do kolektivu, a dokonce začal chodit i do školky. Z malého vyzáblého uzlíčku neštěstí se stal společenský a veselý chlapec, který konečně prožívá šťastné dětství. Jeho smutný osud zasáhl lidi po celém světě a ti se rozhodli také pomoci. Lidstvo znovu ukázalo, kolik štědrosti v něm je.


iZdroj fotografie: Pxhere

Fotka, kterou Anja Ringgren Lovén umístila na Facebook, se rychle mezi lidmi rozšířila a přiměla je k akci. Lidé darovali na znamení podpory hostitelské rodině více než 1 milion dolarů (přes 22 milionů korun). Z daru se podařilo vybudovat nové zázemí a ordinace, které usnadnily a zlepšily život mnoha dětem a jejich rodinám. Jedna fotografie dokázala změnit život mnoha lidem.

Jak byste reagovali na místě sociální pracovnice?

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Velkolepý trik hotelových uklízeček, který neoblíbenou činnost zkrátí na pětinu času. Jak na dlaždice a špinavý dřez?
Události247.cz
Každý desátý pohořel u maturity z češtiny. Výsledky zkoušek jsou letos horší než loni
JakZdravě.cz
Místo vyčerpávající diety opakujte 5 klidových cviků. Nejenže budou mizet kilogramy – také se skvěle zrelaxujete
VědaŽivě.cz
Jak byli léčeni naši předkové před 200 lety: Kouření, tabák v oku, lampový olej a další podivné praktiky