Žila v domnění, že její syn zemřel před více než 36 lety. Pak se jeho hlas ozval z telefonu

Ztráta dítěte je nepopsatelná. Žena si myslela, že její syn zemřel, ale opak byl pravdou. Telefonát vše potvrdil.

Telefon a ruka i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Když se do rodiny narodí dítě, je to ve většině případů důvod k obrovské radosti. Ne každé dítě je ale tou šťastnou hvězdičkou, na kterou tam venku někdo čeká. Život některých miminek nemá úplně šťastný začátek. Není však řečeno, že i přes prvotní nepřízeň osudu se miska vah nepřeváží a jedince nečeká spokojený a plnohodnotný život.

Opuštění dítěte bolí

Larisa Oskolskaya byla vychovávána skromnými rodiči, kteří ji vedli k tichosti a pokoře, jež i jim byla blízká. Když ale dívka v 16 letech přišla s tím, že je těhotná, rozhodně ji nikdo nepoplácal po zádech. „Maminka byla na omdlení. Tatínek na sobě nedal znát vůbec žádnou emoci. Dokud to šlo, těhotenství jsem tajila. V pátém měsíci jsem ale musela s pravdou ven, to už bylo na potrat pozdě. V osmém měsíci jsem porodila chlapečka,“ popisuje Larisa.

Těhotná žena v posteli

„To, že jsem otěhotněla ve 13 letech, ze mě nedělá špatnou mámu,“ píše Magda. Dítě jí zachránilo život

Těhotenské bříško iZdroj fotografie: Pixabay
Larisa těhotenství dlouho tajila.

V České republice může o přerušení těhotenství zažádat i nezletilá dívka, pokud dosáhla hranice 16 let, píše web ČlověkVPrávu. Lékař je ale povinen informovat její zákonné zástupce. Larisa se z miminka těšila, její radost ale zkazili rodiče. „Chlapec stejně asi nepřežije, když se narodil tak brzy. Rozhodli jsme se jej nechat v porodnici a odejít. Sama jsem byla dítě, dnes bych se zachovala jinak. Několik dní jsem proplakala, šli jsme tedy zpět. Do porodnice šel jen otec, a když vyšel, řekl, že můj andílek zemřel na JIP. A já mu věřila,“ říká Larisa.

Telefonát vše změnil

Na chlapce nepřestala žena nikdy myslet a stále věřila, že je naživu. Intuice bývá často správná. Malý Dima, jak byl pojmenován, strávil život v institucionální péči a má na ni jen ty nejhorší vzpomínky. V České republice žije ve 142 dětských domovech 6345 dětí, informuje web NFVK. Vždy doufal, že svou maminku najde. Od sirotčince, ve kterém byl dříve, se mu podařilo získat celé jméno matky. Tato indicie stačila k tomu, aby v dospělosti začal Larisu hledat.

Když bratři přišli o oba rodiče, čekal je sirotčinec. Rozhodnutí jejich prarodičů je zachránilo před léty samoty

Špinavá panenka v rozbitém okně iZdroj fotografie: Pixabay
Dima prožil život v dětských domovech a zažil si peklo.

Nejprve hledal bez úspěchu, ale pak se podařilo najít tu správnou ženu. Oboustranně panovalo nadšení, úleva a záplava citů a emocí. Ukázalo se, že Dima skutečně trpí poruchou, která je nejspíš způsobená právě předčasným narozením. I přesto se ale nyní Larisa se synem konečně stýká a snaží se dohnat ztracená léta. Šťastného telefonátu se dočkali také rodiče, kteří si mysleli, že je jejich chlapec mrtvý, jak DámskýDeník psal.

Jak byste se cítili, kdybyste byli donuceni opustit své dítě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Hana Tvrdá

Zobrazit další články