Jako miminko jej matka odhodila do popelnice. Dnes je z něj milionář a snaží se udělat svět lepším místem.
Ne každé dítě má vstup do života zalitý duhou a štěstím. O tom by mohl vyprávět Freddie Figgers, kterého matka jako 2denní miminko nechala u popelnice. Identitu biologických rodičů se nepodařilo nikdy zjistit, naštěstí ale Freddieho příběh dopadl dobře. Měl velké štěstí, že jej našla milující manželská dvojice, která jej adoptovala.
Dítě vyhozené v popelnici
V dnešní době je mnoho možností, jak odložit nechtěné dítě. Nabízí se adopce, ale také baby boxy. Odhození nevinného miminka do popelnice je jeden z nejhrůznějších činů vůbec. A přesto se stává, jak i DámskýDeník informoval o případu z Nizozemska. Freddieho našla náhodná kolemjdoucí dvojice, Nathan a Betty Mae. I přes to, že jim bylo již 50 let, se malý uzlíček rozhodli adoptovat, a rozšířili tak svou rodinu. Několik dětí již měli v pěstounské péči.
V 8 letech se Nathana zeptal na svůj původ. „Podívej, řeknu ti to narovinu. Našli jsme tě u popelnice, ale bereme tě jako vlastního syna. Na tom se nikdy nic nezmění,“ řekl Freddie pro deník BBC. I přes to, že si v tu chvíli připadal jako odpad, rozhodl se těžit z milujícího prostředí, ve kterém strávil svůj život. Děti ale mohou být kruté, a tak se chlapec setkal i s posměšky a šikanou od svých spolužáků.
Využil svého potenciálu
Velmi dobře prospíval a ukázalo se také, že je nesmírně bystrý. Odmalinka miloval elektroniku, kterou rozebíral a zkoumal, jak funguje. V 9 letech dostal svůj první rozbitý počítač Macintosh, který sám opravil. Ani učitelům neunikl jeho talent a dostával zaplaceno za opravu školních počítačů. Po ukončení studia dostal nabídku vytvořit unikátní systém pro město Quincy, ve kterém vyrůstal. A to jej naučilo spoustu nového. Rozhodl se založit vlastní počítačovou společnost.
Ta prosperovala velmi dobře. Když jeho otec onemocněl Alzheimerovou chorobou, jeho společnost vyvinula například unikátní GPS lokátor do boty, aby byla osoba s tímto onemocněním snadno dohledatelná, píše web Figgers. Tento první výdělečný vynález mu vynesl asi 2,2 milionů dolarů. Sám ale říká, že chce peníze použít hlavně pro zlepšení světa. Neváhá tak například přispívat na studium talentovaných a chytrých jedinců, kteří sami nemají dostatek financí. Jeho hlavním mottem je nikdy se nevzdávat a jít odhodlaně za tím, co chceme.