Když vedoucí potravin slyšel o složitém osudu své zaměstnankyně, udělal něco, co rozplakalo všechny kolegyně

Čtenářka nám poslala zkušenost s jednáním jejího nadřízeného. Překvapilo ji, že jsou někteří lidé ochotni podat pomocnou ruku, i když by mohli s klidným srdcem odmítnout.

Nákupní vozík i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Ne každý je ochoten pomoci druhému v nouzi. Naštěstí stále existuje mnoho lidí, kteří neváhají podat pomocnou ruku lidem v nesnázích, byť by to měli být i úplně cizí lidé. Nedávno jsme na DámskémDeníku psali, jak žena pomohla v obchodě úplně cizímu muži a zaplatila za něj nákup. O další podobný příběh se s námi podělila i naše čtenářka Lenka Kratochvílová z Vysokého Mýta, která pracuje jako prodavačka. Jednání jejího vedoucího ji natolik překvapilo, že nechtěla, aby tento skutek zapadnul.

Zoufalá žena už nevěděla, na koho se obrátit

Tento příběh není jen o pomoci v nouzi, ale týká se také problematiky domácího násilí. Pokud byste se tedy v podobné situaci někdy ocitli, vězte, že je na koho se obrátit. Bílý kruh bezpečí pomáhá týraným osobám již 32 let a na krizové lince vám dokáží v obtížné situaci poradit a společně ji řešit. Od tyrana je nejlepší co nejrychleji odejít, jako to udělala právě kolegyně paní Kratochvílové.

Ta napsala, že v obchodě s potravinami pracovala jen několik měsíců. Některé kolegy tak znala jen povrchně. Když jednoho dne seděla za pokladnou, všimla si, jak do obchodu přichází žena, kterou znala od vidění. Tentokrát ale nebyla upravená a měla rozcuchané vlasy. V náručí držela asi dvouleté dítě a za ruku vedla asi pětiletého chlapce.

I vedoucí, který byl zrovna poblíž, si jí všiml a ona si to namířila přímo k němu. Paní Lenka tak slyšela část jejich konverzace a pochopila, že tato žena je tu zaměstnaná, ale momentálně je na mateřské dovolené. Ocitla se v těžké situaci a už nevěděla, na koho se obrátit. A tak ji napadlo, že by jí její vedoucí mohl nějak pomoci.

týraná žena iZdroj fotografie: Freepik

Vedoucí jí zaplatil nákup a nabídnul jí přivýdělek

Vysvětlila, že musela utéct od manžela, který ji týral, a v podstatě skončila bez prostředků. Podařilo se jí sice alespoň na čas sehnat ubytování u přátel, ale peníze na jídlo a základní potřeby nemá žádné. Její vedoucí ji vyslechl a řekl, ať si do vozíku nabere, co potřebuje. Potom se obrátil na paní Lenku a řekl jí, že ten nákup bude platit on. Když poté ještě zoufalou ženu poslal s penězi do blízké restaurace, aby se i s dětmi najedli, nestačila se paní Lenka divit.

„Pak mě požádal, abych za ním přišla do kanceláře. Tam mi předal složený lístek a poprosil mně, abych té ženě pomohla s nákupem do auta a předala jí dopis,“ vzpomíná paní Lenka. A tak udělala, o co ji vedoucí poprosil. Když byl nákup naložený, předala ženě dopis. Ta si jej přečetla a do očí se jí nahrnuly slzy. Paní Lenka se zeptala, jestli může vědět, co je v dopise napsáno.

Případů domácího násilí přibývá

Stálo tam mimo jiné, že je mu líto, jak těžkou situací prochází. A že jí může prozatím nabídnout brigádu, pokud se zatím nemůže vrátit na plný úvazek. Je také ochoten pokusit se zajistit hlídání pro její děti, aby si mohla vydělat nějaké peníze navíc. „Nikdy jsem si na našeho vedoucího nestěžovala. Je to dobrý chlap, ale upřímně toto mi opravdu vyrazilo dech,“ píše paní Lenka, která byla touto nezištnou pomocí opravdu zaskočena.

prodavačka iZdroj fotografie: Freepik

Nešťastná žena se opravdu brzy ukázala na první směně. Díky nabídce hodného vedoucího měla k rodičovskému příspěvku zajištěný ještě příjem z brigády. Postupem času se z ní vyklubala usměvavá žena a milá kolegyně. Ostatním se později svěřila i s podrobnostmi svého útěku. S manželem, který ji bil, už opravdu nemohla nadále žít. Bohužel není jediná, podle statistiky, kterou zveřejnila Policie ČR, dokonce případů domácího násilí v roce 2022 oproti předchozím letům přibylo.

Co říkáte na pana vedoucího, jenž sáhnul do vlastní kapsy kvůli pomoci druhému?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články