Co když se v naší domácnosti objeví myš? Pastičku je možné buď koupit, nebo ji lze i jednoduše vyrobit a zbavit se nežádoucího živočicha, který přináší řadu rizik.
Levnější past na myši asi neseženete! Postačí vám kousek kartonu. I když se vám možná osvědčily klasické pastičky na myši, stojí za to vyzkoušet i tuto metodu. Poté už za pastičky nikdy nebudete utrácet peníze, protože stejně účinnou metodu můžete mít i zadarmo. Nemusíte být ani nijak zvlášť zruční, abyste si tuto pastičku vyrobili. Postačí vám k tomu jen několik věcí. A krysy a myši vás již obtěžovat nebudou.
Past na nežádoucí hosty
Pomocí této metody můžete zvíře snadno chytit do pasti a zbavit se ho, aniž byste ho zničili. Právě nehumánní smrt je to, co spoustě lidí na pastičkách na myši vadí. Jiní se smíří s tím, jakým způsobem byla myš zabita, je pro ně ale problematické zbavit se mrtvého tělíčka tohoto škůdce.
Nemluvě o tom, že může přenášet celou řadu chorob. Vyrobte si tedy takovou past, která vám umožní vyhostit hlodavce, aniž byste na něj museli sáhnout.
Výroba kartonové pasti na myši
Všechno, co budete potřebovat k výrobě této pasti, už zřejmě máte doma.
Seznam je jednoduchý:
- list tvrdého papíru nebo kartonu,
- lepicí páska,
- lepidlo na papír,
- návnada,
- odpadkový koš.
Postup je velmi jednoduchý a lze jej shrnout v několika krocích. Tím prvním je ohnout list papíru do tvaru tunelu (půlkruhu) a umístit několik papírů do sebe, aby byl tunel dostatečně pevný.
Potom už můžete na jeden konec pasti umístit návnadu – může to být ořech vlašský nebo lískový, protože ty mají myši nejraději. Nyní umístěte malý „tunel“ na okraj stolu tak, aby alespoň polovina jeho délky, kde je návnada, visel ve vzduchu. Druhý konec, který leží na stole, zajistěte lepicí páskou.
Jak to funguje?
Umístěte vysoký odpadkový koš nebo jakýkoli jiný úložný prostor na okraj stolu pod východem z tunelu. Nezapomeňte: nádoba musí být dostatečně vysoká a mít hladké okraje, aby z ní myš nevylezla. Popřípadě můžete do nádoby nalít vodu.