Zpěvačka Céline Dion se pere s autoimunitním onemocněním: Stiff-person syndrom z lidí dělá „živé sochy“

Zpěvačka Céline Dion opět mění své plány na evropská turné. Fanoušci se nepřestávají bát o její zdravotní stav.

Zpěvačka Céline Dion i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Fanoušci slavné kanadské zpěvačky Céline Dion se obávají o její zdraví. Ve svých pětapadesáti letech se na svých sociálních sítích svěřila s tajemstvím, které dlouho udržovala pod pokličkou. Poté ji však zdravotní problémy dohnaly k radikální změně v plánu jednotlivých koncertů. Prozradila, že onemocněla syndromem, který s sebou nese svalové křeče a ztuhlost.

Osobní život

První příznaky toho, že něco není v pořádku, fanoušci zaznamenali, když zpěvačka výrazně zhubla. Její už tak štíhlá postava se stala ještě chatrnější. Na konci minulého roku proběhlo definitivní odhalení celého zákulisí zpěvaččina osobního života. K tomu Dion využila svůj profil na sociální síti Instagram. Umístila tam video, ve kterém oznámila také posunutí evropského turné.

Následně ho odůvodnila diagnózou, s níž se musí sama vyrovnat. Lékaři u ní objevili neurologické onemocnění, které nepatří mezi ta nejčastější. Nese jméno Stiff-person syndrom. Už název vypovídá o jeho nepříjemných dopadech. Ztuhlé svaly a negativní vliv na celkovou pohyblivost nemocného. O příznacích však může hovořit pouze jeden člověk z milionu.

Zrušené koncerty

Zpěvačka podle svých slov nejprve pociťovala jíž zmíněné křeče a ztuhlost. Až poté jí bylo podle indicií onemocnění diagnostikováno. Dion v emotivním videu zmínila, že svým lékařům naprosto věří v každém postupu léčby. Koncerty, které se měly uskutečnit v únoru 2023, tak byly odloženy. Teď to však vypadá, že budou úplně zrušeny. Zpěvaččin stav se totiž stále zhoršuje.

Céline Dion během koncertu iZdroj fotografie: Depositphotos

„Bohužel, křeče ovlivňují každý aspekt mého každodenního života, někdy způsobují potíže při chůzi a nedovolují mi používat hlasivky ke zpěvu tak, jak jsem zvyklá.“ Nikdo nemůže mít Céline Dion její kroky za zlé. Zdraví by mělo stát vždy na prvním místě. Onemocnění bohužel není vyléčitelné. Správná léčba dokáže pouze potlačit jeho příznaky. V záchvatech postihuje nemocné paralyzující svalová strnulost.

Co byste dělali na zpěvaččině místě?

Zdroj: Extra, Healthline
Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články