Zdravotní sestry přichystaly pro malou holčičku s rakovinou nečekané překvapení. Zaskočily celou nemocnici i nejvyšší vedení

Podívejte se sami na vlastní oči, co zdravotní sestřičky připravily pro svou pacientku. Vše udělaly pro malou holčičku, aby se jí tolik nestýskalo po rodině.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pobyty v nemocnici nejsou nejpříjemnějším zážitkem nejspíš pro žádného dospělého, natož pro dítě. Obvykle to totiž znamená vybočení z našich denních rutin a odloučení od rodiny a přátel. Dospělý člověk ještě dokáže taková omezení dočasně překousnout, avšak opravdu malým dětem to zkrátka nevysvětlíte. Ony nebudou chápat, proč si nemůžou hrát s ostatními dětmi a musí být neustále zavřené. Proto se tyto zdravotní sestry postaraly o to, aby se holčička nikdy nenudila.

Rakovina se nevyhýbá ani dětem

Jen v Česku se každoročně diagnostikuje až 400 dětem riziková rakovina. S postupem doby jsou naštěstí terapie stále účinnější a efektivnější. Vyléčení dosáhne cca 90 % malých pacientů. Avšak stále je málo specialistů v tomto oboru. Centra určená pro léčby onemocnění jsou přeplněná a neustále se potýkají s nedostatkem personálu, který je dlouhodobým problémem.

iZdroj fotografie: Depositphotos

U dětí je kvůli růstu a vývinu zapotřebí zvláštní léčby, která bude co nejméně poškozující a přitom vysoce účinná. Protože i přes moderní vybavení se zhruba 80 % bude potýkat s dopady terapii. Obvyklé jsou problémy se štítnou žlázou, nerovnováha hormonů nebo potíže s růstem. Mezi ty vážné však mohou patřit i slepota, hluchota nebo ochrnutí, zejména v případě mozkových nádorů.

Děti trpí, když jsou odloučeny od svých nejbližších

Je prostý fakt, že ti nejmenší jsou nejvíce spjati se svými rodiči a případnými sourozenci. Budou je kamkoli následovat a nikdy by na ně nedali dopustit. Rodiče jsou pro ně jediným vzorem a velkou inspirací. A jakmile se od nich na delší dobu odloučí, jsou hodně smutné a stýská se jim po nich.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Naše holčička u toho navíc prožívá jednu z těch nejošklivějších léčeb, chemoterapii. Pro děti už je jen těžké pochopit, že nebudou spát ve své postýlce a jíst jídlo, co uvaří maminka. Dlouhé hospitalizace, které rakoviny a zhoubné nádory vyžadují, hlavně malé děti velice špatně nesou.

Samota i drsná léčba dává dětem zabrat

Jakmile se dítěti diagnostikuje rakovina, znamená to většinou zhruba roční hospitalizaci. Tohoto onemocnění není vůbec lehké se zbavit. Rodiče ale musí chodit do práce a starat se o finance a nemohou strávit veškerý čas se svým dítětem. Stesk po rodičích a samota je pro děti denním chlebem. Avšak tyto sestřičky se to rozhodly takto nenechat.

S holčičkou si hrají a vždy ji přijdou rozveselit. Na videu je jasně zachyceno, jakou radost jí například tímto tanečkem udělali. Takovou láskyplnou péči by potřebovaly všechny churavějící děti. Dny v nemocnici se jim mohou zdát nekonečné a žádné sebemenší rozptýlení není na škodu.

Zdroj: Daily Mail

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Moje tchyně dávala do mikrovlnky ponožky. Nechápala jsem to až do té doby, než mi vysvětlila, že se tak zahřívá
Události247.cz
Události247.cz
Strach z útoků: Menšiny se bojí o své životy. Vládu to ale nezajímá
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nečekané příznaky vysokého krevního tlaku: Když hodnota překročí 180/120 mm Hg, znecitliví ruce
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Vrátíte se do chladného bytu a zapnete radiátor na 5? To je chyba. Je lepší pustit ho na střední stupeň a vyčkat