Zdravotní příznaky indikující, že jste se již zotavili z koronaviru a ani jste si toho nevšimli

Klasické příznaky koronaviru zná každý. Jsou tu však i jiné další, které nemusí být až tak běžné. Pokud jste je pociťovali, možná jste byli nemocí nakaženi a ani jste to netušili.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Už rok se svět potýká s epidemií onemocnění covid-19. Obrovským problémem je přitom nejen vysoká nakažlivost, ale i nejednotnost příznaků a projevů u nakažených. Zatímco někteří lidé potřebují akutní hospitalizaci v nemocnici, jiní si nemocí projdou prakticky bez povšimnutí. Navíc se příznaky často zaměňují s běžnou chřipkou.

Nejčastějšími příznaky koronaviru jsou

  • Horečka
  • Bolest hlavy
  • Únava
  • Kašel a dušnost
  • Ztráta čichu
iZdroj fotografie: Pixabay.com
Jak poznat nákazu koronavirem?

Méně známe symptomy koronaviru

Zároveň se objevuje ale spousta méně známých příznaků. Možná jste tak onemocnění prodělali už i vy. Napovědět by vám mohly i tak obyčejné symptomy jako je bolest v krku, rýma a další příznaky nachlazení.

iZdroj fotografie: Freepik.com

V takovém případě by u vás měla nemoc jen mírný průběh. Dalším indikátorem může být neobvyklá a náhlá nechuť k jídlu a hubnutí. Zatímco ztráta čichu patří k obvyklým symptomům, ztráta chuti se objevuje sporadicky. Pokud jste na sobě zpozorovali, že jíte mnohem méně než obvykle, možná to byl důsledek onemocnění Covid-19.

Pálily vás oči?

U některých pacientů lékaři zpozorovali také vznik narůžovělých či fialových skvrn na prstech u nohou. Takovéto příznaky se nejčastěji objevují u asymptomatických dětí a mladých lidí.

iZdroj fotografie: Pixabay
Objevují se i další příznaky

Jako další obtíž, kterou může koronavirus způsobovat, je konjunktivitida neboli zánět spojivek. Slzení, pocit pálení a řezání v oku a zarudnutí je velmi nepříjemné, avšak lze ho poměrně dobře léčit očními kapkami.  Zhruba polovina pacientů s koronavirem si stěžovala na průjem a zvýšenou teplotu, což může být rovněž známkou onemocnění. I kůže toho dokáže o zdravotním stavu člověka hodně prozradit.

iZdroj fotografie: Shutterstock
Nemocný muž a pečující manželka

Červené skvrny kdekoliv po těle nebo náhlá kopřivka mohou onemocnění Covid-19 také doprovázet.Pokud se u vás objevil jeden nebo více těchto méně známých příznaků, mohli jste koronavirus už prodělat. Správnou diagnózu obtíží ale dokáže vždy určit pouze lékař.

Udělejte si doma rychlotest na přítomnost či protilátky

iRychlotesty mají spolehlivost 99% a výsledek do 15 minut

Zjistit, zda jste prodělali Covid-19 a máte v těle vytvořené protilátky, nebo zda máte v sobě aktivní přítomnost viru si můžete otestovat výtěrovým i krevním rychlotestem vyrobeném ve Velké Británii a certifikovaným pro distribuci v České republice. Nemusíte ani čekat ve frontách, můžete si jej udělat z pohodlí domova. Koupit ho můžete zde: testkoronaviru.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Zobrazit další články