Zde je soupis častých příznaků, které se nevyplácí po čtyřicítce ignorovat

Po čtyřicátém roku života se obvykle začínají objevovat různé nemoci, které si naše tělo vypěstovalo v průběhu let středního věku. Neignorujte žádný signál a řešte jej, dokud je čas.
i Zdroj fotografie: PxHere
                   

Máte často pocit necitlivosti rukou a navíc vás začínají brnět? Pokud se takový stav objevuje pravidelně a dlouhodobě se vás drží, je třeba zasáhnout. Může to totiž svědčit o zdravotním problému. Někdy je na vině závažnější nemoc, a proto příznaky neignorujte. Vždy navštivte lékaře, aby provedl odborný posudek. Neurolog nebo obvodní lékař

Většina nervových zakončení je v našich prstech, takže pokud pocítíte necitlivost nebo mravenčení, vyhledejte odborníka, jako je neurolog nebo navštivte alespoň obvodního lékaře, který může rozhodnout, zdali vás za jiným specialistou pošle. 

iZdroj fotografie: PxHere.com

Pozor na známé problémy

Před tím, než začnete panikařit, požádejte svého lékaře o schůzku, aby mohl určit, co je příčinou necitlivosti. Přesná diagnóza totiž často zvyšuje účinnost léčby. Váš lékař by měl o takovém problému vědět, protože ho mohou způsobovat například léky, které vám předepsal. Brněním končetin se některé léky projevují, ale není to nikdy dobré znamení a rozhodně byste je neměli brát dál.

iZdroj fotografie: Pixabay

Lidé nad 40 by měli být na pozoru

Jak se problém projevuje

Necitlivost může být někdy doprovázena ztrátou vědomí, ztrátou zraku, halucinacemi, problémy s koordinací a ztrátou řeči. Někdy se problém objevuje, když sedíme na jednom místě nebo dlouhodobě udržujeme končetiny v určité poloze. Může to být způsobeno špatným krevním oběhem, poškozením periferních nervů nebo utažením nervových zakončení. Krevní tlak se může zvýšit, ale mohou se dokonce vyvinout zranění a jizvy.

Jaké nemoci za tím mohou být?

Často se jedná o nemoci, jako je cukrovka, roztroušená skleróza, migréna, mrtvice, infarkt myokardu. Ale problémy může způsobovat také nedostatek vitaminů nebo minerálů. Okamžitě byste však měli přestat kouřit, pít kávu ve velkém množství nebo užívat návykové látky. 

iZdroj obrázku: Pixabay.com

Není radno tyto příznaky podceňovat

Nechte si u lékaře ověřit, jak je na tom váš tlak nebo si pořiďte domácí tlakoměr. Takový pomocník vám napoví, zdali je u vás vše v pořádku. Když zjistíte, že je váš tlak v nízkých hodnotách ráno nebo během dne, budete muset prostřednictvím sportu, jídelníčku nebo léků takový stav vyřešit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jaké nemoci za tím mohou být?
106 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 386 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Jak správně vařit vejce na všechny jednotlivé způsoby tak, aby byla pokaždé naprosto famózní
Události247.cz
Národní rozpočtová rada hovoří o možné potřebě zvýšit daně
JakZdravě.cz
Nové mutace koronaviru a co je opravdu nezbytné o nich vědět
VědaŽivě.cz
Mozek jako součást těla zná každý z nás. Co ale bylo podnětem k jeho rozvoji, skoro nikdo neví